Niespodziewane rozstrzygnięcie turnieju tenisowego

W rozegranym w sobotę XIV Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Szczerców wzięło udział 42 zawodników. Poziom zawodów był bardzo wysoki, o czym świadczy obecność graczy nie tylko z województwa łódzkiego. W grze pojedynczej doszło do sporej niespodzianki. Pierwszy raz goszczący w Szczercowie 16-letni Zochniak Jakub z Gorzkowic ograł kolejno wszystkich pretendentów do tytułu mistrzowskiego i zwyciężył cały turniej.

DSCN0298

W końcowej fazie rozgrywek pokonał obrońcę tytułu Zbigniewa Goździka z Tomaszowa 3-0, a w meczu o I miejsce pokonał wielokrotnego triumfatora tych rozgrywek Ciekańskiego Jerzego 3-1. W spotkaniu o II miejsce Goździk Zbigniew wygrał z Ciekańskim Jerzym 3-0. IV lokatę zajął Krupa Jacek z Kamieńska. Naszym najlepszym zawodnikiem okazał się Wawszczak Kamil, który zakończył rywalizację na miejscu 5-6.

DSCN0293

W grze podwójnej wystartowało aż 19 par. Zwycięstwo odniosła para Wojewoda Wiktor/Wojewoda Włodzimierz wygrywając o I miejsce z parą Zochniak Jakub/Zawada Kamil. W walce o II miejsce Zochniak/Zawada wygrali z dwójką Czajkowski Piotr/Siewierski Marek (III miejsce). Na IV miejscu zakończyła para Zajda Tomasz/Gapik Witold.