Na progu dorosłości – spotkanie z osiemnastolatkami

Czterdzieścioro osiemnastolatków odwiedziło w piątek, 19 stycznia,  Urząd Gminy w Szczercowie. Wizyta młodzieży to efekt zaproszenia, jakie do każdego rocznika wkraczającego w wiek dorosły kieruje Wójt Krzysztof Kamieniak. W ubiegłym roku w całej Gminie mieliśmy aż 93 takie osoby.

Spotkania z osiemnastolatkami to już tradycja – młodzież jak zwykle stawiła się w licznej grupie, był słodki poczęstunek, pamiątkowe zdjęcie, a przede wszystkim rozmowy na tematy związane ze Szczercowem. Są one znakomitą okazją do poznania zainteresowań młodych mieszkańców Gminy oraz ich potrzeb i oczekiwań wobec władz samorządowych.

A te są różnorakie – padały więc pytania odnośnie skrzyżowania w Grudnej i planów poprawy bezpieczeństwa w tamtym rejonie. Wiele osób zainteresowanych było skutkami spodziewanego zmniejszenia wpływów do gminnego budżetu z bełchatowskiej kopalni – młodzież pytała, czy Gmina jest przygotowana na taką ewentualność.
Na wszystkie pytania odpowiadał Wójt Krzysztof Kamieniak, który dodatkowo zapoznał gości z planami budowy deptaka nad rzeką Widawką oraz przejęcia budynku po dawnym „Koziołku”, który po przebudowie mógłby pomieścić siedzibę Gminnego Ośrodka Kultury.
Nie wszyscy osiemnastolatkowie zdołali dotrzeć na piątkowe spotkanie – na wszystkich jednak w Urzędzie Gminy czekają pamiątkowe dyplomy i upominki.

 

Przeczytaj również