Mistrzowie szachów

W niedzielę 11 grudnia odbyły się XI Otwarte Mistrzostwa Szachowe o Puchar Wójta Gminy Szczerców. Zawody uroczyście otworzył wójt Krzysztof Kamieniak. Do rywalizacji o tytuł mistrza naszej gminy przystąpiło 29 szachistów z różnych stron województwa łódzkiego. Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z czasem 10-ciu minut na zawodnika.

W kategorii uczestników z rocznika 2008 i mł. (szkoła podstawowa) zwyciężył Stępiński Piotr z Bełchatowa, II miejsce zajęła Stępińska Lena (Bełchatów), a III miejsce szczercowianka Strzelczyk Urszula.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Stępińska Lena.

W kategorii przeznaczonej dla zawodników z terenu gminy Szczerców tytuł mistrzowski po raz trzeci z rzędu obronił Wroński Andrzej, wyprzedzając  Stępińskiego Tomasza (II miejsce) i Piotrowskiego Kazimierza (III miejsce).

W głównej kategorii open zwyciężył Stępiński Piotr (Bełchatów), II miejsce zajął Radecki Jakub, a III Zięba Piotr (obaj z Gorzkowic).

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi, które wręczyła Przewodnicząca Rady Gminy – Barbara Szczepanik.