Mistrzostwa szachowe rozstrzygnięte

W niedzielę 10 grudnia już po raz siódmy odbyły się Mistrzostwa Szachowe o Puchar Wójta Gminy Szczerców. Wzięło w nich udział 22 szachistów. W kategorii open zwyciężył sieradzanin Jerzy Rzeńca, który wygrał wszystkie 7 spotkań. Miejsce II zdobył Krzysztof Zięba z Gorzkowic zdobywając  5 pkt., a na III miejscu uplasował się jego brat Piotr Zięba, który również zdobył 5 pkt., ale miał gorszy wskaźnik systemu Buchholza.

DSCN8973

W kategorii przeznaczonej dla zawodników z terenu gminy Szczerców zwyciężył Zygmunt Wojciechowski z dorobkiem 4 pkt., miejsce II zajął Jarosław Piotrowski (3,5 pkt.), a najniższy stopień podium zajął Kazimierz Piotrowski zdobywając 3 pkt. W kategorii dziewcząt do lat 15-stu zwyciężyła Alicja Stępnik z Mierzynowa, a spośród chłopców najlepszy był Michał Gala z Gorzkowic.

DSCN8967
Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi, które wręczył wójt gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak, a najmłodsi uczestnicy otrzymali pamiątkowe czapki promujące naszą gminę.