Milion złotych za walkę z COVID dla Szczercowa

Gmina Szczerców dostanie 1 mln zł – to nagroda w konkursie „Rosnąca odporność”, który został zorganizowany przez polski rząd aby zachęcić mieszkańców głównie mniejszych miejscowości do zaszczepienia się przeciwko COVID-19.
Zwycięskie gminy otrzymają po 1 mln zł, a te, które zajęły drugie i trzecie miejsca w powiatach odpowiednio po 500 i 250 tys. zł.
W powiecie bełchatowskim na podium, oprócz gminy Szczerców, znalazły się jeszcze Rusiec i Kleszczów.
– Świetny wynik naszej gminy to wynik przyrostu szczepień, jaki dało się zaobserwować pod koniec wakacji – tłumaczy wójt Krzysztof Kamieniak. – Z pewnością wpłynęły na to działania podejmowane przez nas, jako samorząd, jak i szereg pikników szczepiennych, zorganizowanych przez nasze niezawodne Koła Gospodyń Wiejskich. Cieszę się, że wspólnymi siłami udało się przekonać do szczepienia niemałą grupę osób. W pełni zaszczepionych jest już ponad 3400 mieszkańców gminy Szczerców!
Samorządy otrzymają fundusze do wykorzystania na dowolny cel, ale związany z przeciwdziałaniem COVID-19. Jak wynika z ustawy, mogą to być wszelkie czynności związane ze zwalczaniem, zapobieganiem i rozprzestrzenianiem się zakażeń, a także profilaktyką i zwalczaniem skutków także tych społeczno-gospodarczych.

 

Przeczytaj również