Mamy maszt “Pod biało-czerwoną”

Przy ulicy 3 Maja 6 w Szczercowie, tuż przy pomniku upamiętniającym mieszkańców naszej gminy, którzy wzięli udział w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku, stanął maszt z flagą narodową, sfinansowany w ramach projektu „Pod biało-czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Maszt oficjalnie zostanie oddany do użytku w przyszłym tygodniu, podczas uroczystości rocznicowych, związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Dziś przeprowadzono tylko test – przymiarki wypadły zadowalająco, flaga narodowa łopotała na wietrze, a całość prezentowała się godnie, tak jak przystało na symbole narodowe.
Przypomnijmy, gmina Szczerców brała udział w projekcie „Pod biało-czerwoną” pod patronatem premiera RP. Projekt ten zakładał sfinansowanie z budżetu państwa zakupu masztu i flagi w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączyli do projektu. Gmina Szczerców zakwalifikowała się do finału akcji dzięki zaangażowaniu mieszkańców w niezbędne głosowanie – dało nam ono czwarte miejsce w województwie łódzkim oraz pierwsze w powiecie bełchatowskim.
Gmina Szczerców złożyła wniosek do Wojewody Łódzkiego i otrzymała dofinansowanie w wysokości 8 000,00 zł.
#PodBiałoCzerwoną

Przeczytaj również

Skip to content