Kolejny etap Narodowego Programu Szczepień

15 stycznia rozpocznie się rejestracja seniorów 80+, udostępniony zostanie formularz zgłoszeń dla pozostałych.

Rząd rozpoczyna proces powszechnych szczepień przeciw COVID-19. Od 15 stycznia seniorzy powyżej 80. roku życia będą mogli zarejestrować się na szczepienia na konkretny termin. Zaraz potem, bo od 22 stycznia, będą mogły zrobić to osoby, które skończyły 70 lat. Pozostali będą mogli zgłosić chęć zaszczepienia poprzez krótki formularz online. Dzięki temu otrzymają informacje, gdy ruszy rejestracja na konkretny termin dla konkretnych grup wiekowych lub zawodowych.

Wypełnij zgłoszenie i czekaj na mejla z przypomnieniem

– Zaczynamy szczepienia masowe. 15 stycznia otwieramy rejestrację na konkretny termin szczepień dla osób 80+. Tego dnia uruchomimy także formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18 roku życia na stronie www.gov.pl/szczepimysie – powiedział Michał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciwko COVID-19.

Od 15 stycznia każdy z nas, kto skończył 18. rok życia, będzie mógł zgłosić chęć zaszczepienia się online.

Jeśli wypełnisz formularz, dostaniesz mejla z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej. Będziesz mógł zarejestrować się wtedy na konkretny termin.

Ważne! Zgłoszenie to nie to samo, co rejestracja. Rejestracja na konkretny termin będzie możliwa po tym, jak ruszą szczepienia dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej.

 

Rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 80. i 70. roku życia

Szczepienia medyków dobiegają końca. Po nich szczepieni będą seniorzy.

– Między 15 a 22 stycznia na konkretny termin szczepienia rejestrować mogą się tylko seniorzy 80+. Podjęliśmy tę decyzję ze względu na rekomendacje Rady Medycznej.  Seniorzy 80+ są najbardziej zagrożeni ciężkim przebiegiem COVID-19, dlatego to oni będą mogli wybierać na początku dogodne terminy – dodał szef KPRM.

Na konkretny termin mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r.osoby, które skończyły 80 lat,
  • od 22 stycznia 2021 r.osoby, które skończyły 70 lat.

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

 

Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 jest szybka i prosta. Podczas rejestracji wybierasz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Na podany numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Do rejestracji nie musisz mieć żadnych dodatkowych dokumentów – wystarczy nr PESEL.

Zarejestrować możesz się:

  1. Przez telefon – dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989

Konsultant pomoże znaleźć Ci dogodny termin oraz miejsce najbliższe Twojego zamieszkania. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego.

Przez telefon możemy zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.

 

  1. Online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl

Aby skorzystać z e-Rejestracji, musisz mieć Profil Zaufany. System zaproponuje Ci 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego miejsca zamieszkania.

Jeśli przebywasz gdzieś indziej, będziesz mógł samodzielnie wyszukać punkt szczepień przez wyszukiwarkę.

 

  1. W wybranym punkcie szczepień

Kolejną opcją rejestracji jest bezpośredni kontakt z wybranym punktem szczepień.

Mieszkańcy gminy Szczerców zgłaszają się do SP ZOZ Szczerców przy ulicy Mickiewicza 39b.

Szczepienia dla mieszkańców gminy Szczerców wykonywane będą w każdy wtorek, w godzinach 8.30 – 17.30 – zgodnie z harmonogramem ustalonym podczas zapisów.
Zapisy na szczepienia przyjmowane są w szczercowskiej przychodni – zgłoszenia należy dokonać osobiście pod numerami telefonu:
☎572-352-814
☎44 631-80-73
☎44 631-80-20
Można też w tym celu korzystać z Internetowego Konta Pacjenta lub numeru ogólnopolskiej infolinii ☎989.
Gmina Szczerców zapewni bezpłatny transport do punktu szczepień dla osób niepełnosprawnych oraz osób mających trudności w dojeździe na miejsce wykonania szczepienia we własnym zakresie.
Potrzebę zapewnienia transportu zgłaszać należy z wyprzedzeniem do SP ZOZ Szczerców pod podanymi wyżej numerami telefonów.
Gmina Szczerców uruchamia również dodatkowy numer infolinii, służącej do udzielania informacji w zakresie szczepień przeciwko COVID-19.
Zainteresowani mogą telefonować pod numer:
tel. ☎ 663 963 090.

 

Rejestracja i co dalej? 

Kiedy nadejdzie Twój termin, udaj się do punktu szczepień. Na miejscu przejdziesz kwalifikację do szczepienia, a następnie – samo szczepienie przeciw COVID-19.

Rejestracja na kolejną dawkę odbywa się w punkcie szczepień podczas pierwszej wizyty. Nie musisz więc dzwonić na infolinię ani umawiać się przez stronę internetową.

Harmonogram dostaw szczepionek

Harmonogram dostaw szczepionek na I kwartał tego roku:

 

 

Przeczytaj również