Jubileusz Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Osób Pełnoletnich

W sierpniu jubileusz 20-lecia świętuje Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Osób Pełnoletnich w Szczercowie, które zrzesza przede wszystkim seniorów z terenu naszej gminy.

To jedna z najprężniej działających organizacji pozarządowych, która obecnie liczy niemal 130 członków. Szczercowscy emeryci aktywnie uczestniczą w życiu społecznym gminy, reprezentują interesy zrzeszonych w Stowarzyszeniu osób, popularyzują ich problemy, współpracują z różnego typu instytucjami, samorządem oraz innymi organizacjami społecznymi.

W czwartkowe popołudnie, na szczercowskiej „Wyspie”, odbyło się rocznicowe spotkanie członków Stowarzyszenia, w którym uczestniczyli również włodarze naszej gminy. Spotkanie nie mogło obejść się bez urodzinowego tortu, życzeń i prezentów. Wszyscy uczestnicy otrzymali tez pamiątkowe magnesy.

– Od dwóch dekad jesteście Państwo aktywnymi uczestnikami życia gminnej społeczności, wzbogacając ją swym doświadczeniem, werwą i zaangażowaniem – mówił do zgromadzonych wójt Krzysztof Kamieniak. – Obecnym oraz przyszłym Członkom Stowarzyszenia życzymy rosnącego grona przyjaciół, sukcesów w realizowanych przedsięwzięciach oraz jak najwięcej pogody ducha, pozwalającej w pełni cieszyć się „jesienią życia”.

Przypomnijmy, w ramach działalności członkowie Stowarzyszenia wyjeżdżają na wycieczki krajoznawcze, rowerowe, organizują wyjazdy do teatru, spotkania i wieczorki okolicznościowe takie jak np. „Bal Seniora” czy andrzejki, uczestniczą w zajęciach rehabilitacyjnych i ćwiczeniach, gminnych uroczystościach kulturalnych i patriotycznych, nawiązują nowe znajomości i przyjaźnie. Stowarzyszenie czeka na nowych członków!

Przeczytaj również

Skip to content