IX Wieczór Muzyczny- Patriotyczna nuta

Podczas tegorocznej edycji tej  niezwykle popularnej imprezy muzycznej szczercowska publiczność miała okazję wysłuchać najpiękniejszych polskich pieśni i piosenek patriotycznych w interpretacji Chóru Stowarzyszenia Śpiewaczego Harmonia z Łodzi i Orkiestry Dętej OSP Szczerców.

p1440230

Listopadowe Wieczory Muzyczne od wielu lat cieszą się uznaniem szczercowskiej publiczności, która rokrocznie  wypełnia do ostatniego miejsca salę w Domu Kultury ?Strażaka?. Podczas tegorocznego Wieczoru Muzycznego nie było inaczej! Wśród gości koncertu nie zabrakło również przedstawicieli szczercowskiego samorządu, obecni byli wójt Krzysztof Kamieniak wraz z małżonką oraz radni gminni, a także duchowni księża Zenon Miksa i Konrad Wojna oraz ks. Grzegorz Jędraszek.

p1440215

Marsz, marsz Polonia, Piękna nasza Polska cała, Bogurodzica to tylko niektóre z pieśni o tematyce patriotycznej, które można było wysłuchać w wykonaniu  łódzkiego chóru Harmonia pod kierownictwem dr Jerzego Rachubińskiego. Występ tego niezwykle utytułowanego zespołu, laureata wielu konkursów i festiwali chóralnych, koncertującego w całej Europie został niezwykle gorącą przyjęty w Szczercowie. Specjalny repertuar przygotowany z myślą  o wieczorze zaprezentowała również szczercowska orkiestra, która przypomniała tradycyjne polskie marsze oraz piosenki żołnierskie takie jak Serce w plecaku czy Hej Hej Ułani. Tym razem orkiestra zaprezentowała nie tylko utwory instrumentalne, ale i  koncertowała ze stowarzyszeniem wokalistów Weroniki Domańskiej i Marcina Pawlikowskiego oraz chóru Harmonia.

p1440207

Przeczytaj również