IV Piknik pod Chabielską Górą już za nami.

W minioną sobotę, 11 czerwca, mieszkańcy Chabielic i okolic bawili się na kolejnym ekologicznym pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Chabielicach przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury w Szczercowie. To szczególne dla naszej społeczności szkolnej i lokalnej wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Szczerców Krzysztofa Kamieniaka. Do tegorocznej wspólnej podróży zaproszono w szczególności przedszkolaków, uczniów, rodziców, dziadków oraz zaproszonych gości. Motyw przewodni tegorocznej zabawy brzmiał ?dookoła świata?. Tego dnia w Chabielicach było naprawdę gorąco i to nie tylko za sprawą temperatury, ale również dzięki rozbrzmiewającym gorącym rytmom afrykańskim i hawajskim oraz egzotycznym i wyjątkowo wdzięcznym dźwiękom indiańskim, chińskim i hinduskim. Nie zabrakło również melodii rosyjskich.

04

Okazją do integracji jak i rywalizacji a jednocześnie świetną atrakcją dla dzieci oraz rodziców okazały się międzynarodowe konkurencje sprawnościowe (?Wieża Eiffla?, ?Taczką dookoła świata?, ?Piramida z puszek?, ?Bizonie Rogi?, ?Na Dzikim Zachodzie?, ?Wulkany ? wybuchowa zabawa?) z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów.

09

W międzyczasie w jakże przyjacielskiej atmosferze wręczono podziękowania dla naszych darczyńców oraz złote medale dla nie tylko okazjonalnych, ale całorocznych ?złotych? przyjaciół naszej szkoły. Podczas pikniku wszyscy chętni  mogli także spróbować słodkich smakołyków – wypieków i owocowych szaszłyków. O oprawę kulinarną zadbały mamy naszych uczniów, które serwowały smalec, chleb wiejski i ogórki kiszone oraz węgierskie leczo.

10

Na maluchów i starszaków w tym dniu czekało jeszcze wiele innych ?odlotowych?  i zaskakujących niespodzianek: malowanie twarzy, robienie tatuaży, puszczanie baniek, kolorowanie kolorowanek, tworzenie dętych EKOinstrumentów, pozowanie w fotoatelier, trampolina i dmuchana zjeżdżalnia. Prawdziwy ?odlot?!

11

I tak oto nasza podróż ?dookoła świata? dobiegła końca. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy.

15

Szkoła Podstawowa w Chabielicach

Przeczytaj również

Skip to content