Inauguracja Hufca ZHP „Osiemastka” w Szczercowie

W piątkowy wieczór odbyła się inauguracja Hufca ZHP „Osiemastka” w Szczercowie. W uroczystości oprócz zuchów i harcerzy wzięli udział zaproszeni goście, w tym rodzice i bliscy, przedstawiciele władz samorządowych, przyjaciele i sponsorzy – w hali sportowej przy ulicy Rzecznej udało się zebrać niemal całe środowisko wspierające od lat harcerski ruch.
Przypomnijmy, na początku lipca tuż przed wyjazdem na tegoroczny obóz drużynowi gromad zuchowych i drużyn harcerskich działających na terenie gminy Szczerców złożyli wniosek do Komendantki Chorągwi Łódzkiej ZHP – hm. Natalii Patorskiej-Grzelewskiej o utworzenie Hufca ZHP z siedzibą w naszej miejscowości. Komenda Chorągwi Łódzkiej na posiedzeniu w dniu 6 września jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie zgody na utworzenie Hufca, wyznaczając jednocześnie termin Zjazdu Hufca właśnie na piątek, 8 października. Nowy Hufiec terytorialnie obejmuje gminy Szczerców oraz Kluki i skupia obecnie 3 gromady zuchowe, 3 drużyny harcerskie, 2 drużyny starszoharcerskie, 1 drużynę wędrowniczą, krąg instruktorski i krąg starszyzny harcerskiej – w sumie to blisko 200 zuchów i harcerzy.
Obecność sympatyków szczercowskiego harcerstwa była okazją do uhonorowania wielu osób specjalnymi odznaczeniami. Komendantka Łódzkiej Chorągwi ZHP, harcmistrzyni Natalia Patorska-Grzelewska, przyznała jedenaście prestiżowych, srebrnych odznak Ruchu Przyjaciół Harcerstwa za wybitne zasługi na rzecz pomocy i wsparcia dla ZHP. Z kolei nasi harcerze wręczyli w piątek swoje „Złote 18-nastki”, które są wyrazem podziękowania za zasługi dla Szczepu 18 Drużyn Harcerskich w Szczercowie.
Samorząd gminy Szczerców ufundował dla Hufca ZHP „Osiemastka” w Szczercowie upominki – harcerze z rąk wójta Krzysztofa Kamieniaka oraz przewodniczącej Rady Gminy Barbary Szczepanik odebrali dwa namioty, które wykorzystaną zostaną podczas letnich wyjazdów.

Przeczytaj również

Skip to content