I Jarmark Wielkanocny w Szczercowie już za nami

I Jarmark Wielkanocny już za nami

Impreza przeszła najśmielsze oczekiwania, gromadząc z jednej strony tłumy mieszkańców Gminy, z drugiej zaś kilkanaście stoisk z rękodziełem, a przede wszystkim sołectwa i stowarzyszenia, które stanęły w szranki konkursu kulinarnego „Żurek kontra mazurek”.
Nie zabrakło wielkanocnych przysmaków, poznaliśmy lokalne specjały i smaki, których próżno szukać poza Gminą Szczerców. Jury pod przewodnictwem Wójta Krzysztofa Kamieniaka zdecydowało się przyznać dziewięć równorzędnych nagród, ale za to publiczność w głosowaniu wybrała swoich faworytów. I tak najwięcej głosów przypadło sołectwu Osiny, które na podium wyprzedziło sołectwo Rudzisko oraz Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości”.
Wielkie brawa należą się jednak wszystkim uczestnikom kulinarnych potyczek, podobnie jak i szczercowskiemu chórowi Exodus, który podczas Jarmarku Wielkanocnego zaprezentował kilka pięknych pieśni religijnych, wzbogacając tym samym program imprezy.
Wielkich emocji dostarczył również konkurs malowania pisanek, w którym wzięli udział wszyscy chętni – od najmłodszych po tych starszych, wśród których nie zabrakło Wójta, radnych i sołtysów.
Swoje atrakcje miały i dzieci, które z pewnością sobotnie popołudnie zaliczą do udanych – warsztaty pieczenia babeczek, warsztaty plastyczne z pisanką w tle i w końcu gry i zabawy ruchowe dostarczyły dzieciom wiele radości.
Dużo dobrego jedzenia, wiele ciekawych propozycji rękodzielniczych, możliwość integracji i poznania się, a także po prostu wspaniała atmosfera to cechy, które charakteryzować mogą pierwszą edycję szczercowskiego Jarmarku Wielkanocnego. Szkoda, że następna taka impreza dopiero za rok!

Przeczytaj również