Harcerze z powiatu zjechali do Szczercowa

Wszyscy jesteśmy Harcerzami – pod takim hasłem w minioną sobotę na szczercowskiej Wyspie odbył się Zlot Harcerzy i Zuchów Powiatu Bełchatowskiego. Było kolorowo, śpiewnie, wesoło, ale też i uroczyście – nie zabrakło symbolicznego przekazania klucza do bram Szczercowa, Ogniska Obrzędowego, rodzinnego pikniku czy wreszcie harcerskiego kręgu kończącego Zlot. A wcześniej?
Już od rana harcerze uczestniczyli w harcerskiej grze terenowej i ognisku. Po południu odbył się uroczysty apel, podczas którego Barbara Szczepanik, Przewodnicząca Rady Gminy Szczerców, wręczyła listy gratulacyjne od Wójta Gminy Szczerców – Krzysztofa Kamieniaka dla wyróżniających się funkcyjnych Hufca.
Komendantka Chorągwi Łódzkiej ZHP – Harcmistrzyni Natalia Patorska Grzelewska odznaczyła Komendanta szczercowskiego Hufca srebrną odznaką „Zasłużony dla Chorągwi Łódzkiej”. Kamil Juszczuk, Daria Smolarczyk, Patrycja Chorzewska, Szymon Juśkiewicz i Jakub Papuga zostali wyróżnieni tą odznaką w stopniu brązowym.
Hufcową Odznakę “Złota Osiemnastka” otrzymali: Małgorzata Graczyk, Rozalia Majcherek, Kamil Stępień i Maciej Urbański.
Na zakończenie Zlotu wystąpił zespół Wszyscy Byliśmy Harcerzami, który znakomicie rozbawił zgromadzoną na Wyspie publiczność.
W zlocie uczestniczyło blisko 300 zuchów i harcerzy z terenu gminy Szczerców i gminy Kluki oraz z Piotrkowa Tryb.
Zadanie “Wszyscy jesteśmy Harcerzami” Zlot Harcerzy i Zuchów Powiatu Bełchatowskiego jest finansowane w ramach Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego na 2023 rok “ŁÓDZKIE NA PLUS”

Przeczytaj również

Skip to content