Harcerska Gala po raz czwarty

W piątek, 23 lutego, już po raz czwarty odbyła się Gala Harcerska.

Tradycją już stało się coroczne spotkanie zuchów i harcerzy z mieszkańcami gminy Szczerców. Do auli w Szkole Podstawowej przy ul. Rzecznej przybyło wielu rodziców oraz liczne grono przyjaciół i sympatyków harcerstwa. Wśród zaproszonych gości był także Wójt Gminy Szczerców – Krzysztof Kamieniak, który zapewnił harcerzy o sympatii władz samorządowych dla działań harcerskich i życzył, aby harcerze w swoim działaniu spotykali się wyłącznie z życzliwością i zrozumieniem. Na Galę przybyli także Radni Gminy Szczerców, którzy ufundowali dla naszej drużyny niezbędny podczas letnich wypraw namiot. Obecni też byli przedstawiciele szczercowskich instytucji i stowarzyszeń.

Zuchy i harcerze zaprezentowali program podsumowujący działalność Szczepu w 2017 roku. Były pokazy zdjęć, filmy z obozów i wypraw górskich. Całość wzbogaciły występy artystyczne zespołu zuchów i zespołu harcerek.

Galę przygotowali harcerze ze Szczepu 18-tych Drużyn Harcerskich ze Szczercowa przy pomocy swoich rodziców ze szczercowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa „Osiemnastka”. Kolejna Harcerska Gala już za rok.

 

Przeczytaj również