Gminne obchody 8 Marca – Szczerców

Wójt gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak wraz z radnymi Rady Gminy Szczerców zapraszają wszystkie Panie na gminne obchody Dnia Kobiet.
Uroczystość odbędzie się w najbliższą niedzielę, 6 marca, w hali sportowej przy ulicy Piłsudskiego 66.
Oprócz słodkiego poczęstunku przygotowaliśmy dla naszych Pań akcent muzyczny. Zbiór najpiękniejszych włoskich przebojów wykona duet An Dreo e Karina.
Łączymy przyjemne z pożytecznym – ponieważ w naszej gminie są już pierwsze rodziny z Ukrainy, które uciekły z terenów objętych działaniami wojennymi, szczercowscy harcerze prowadzić będą dla nich zbiórkę pieniężną.
Do odpowiednich instytucji zgłosiliśmy już działanie pod nazwą: „Zbiórka publiczna na rzecz wsparcia uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie Gminy Szczerców”.
Dochód przeznaczymy na sfinansowanie potrzeb naszych gości z Ukrainy (leki, żywność itp.) – będziemy wdzięczni za każdą złotówkę, wrzuconą do harcerskich puszek.
Jednocześnie pragniemy uczulić, że kwesta pieniężna prowadzona będzie od niedzieli do odwołania – tylko i wyłącznie przez umundurowanych harcerzy szczercowskiego hufca „18”, którzy dysponują specjalnymi puszkami z czytelnym oznakowaniem celu zbiórki.

Przeczytaj również