Gmina Szczerców pobiegła po raz XII

W sobotę 14 maja odbyły się zawody biegowe w ramach akcji „Gmina Szczerców Biega” zachęcającej do aktywności fizycznej wśród ludzi w każdym wieku. Na starcie stanęło ponad 300 zawodników i zawodniczek dla których przygotowano biegi w 14-stu kategoriach. Najmłodsi pokonywali dystans od 30 do 100 m, nieco starsi od 200 do 1000 m, był też bieg rekreacyjny i marsz nordic walking na niecałe 2 km oraz bieg główny dla najwytrwalszych na 10 km.
Tradycyjnie przy organizacji tego wydarzenia, po zakończonych biegach nikt nie odszedł bez nagrody. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, zestaw regeneracyjny w postaci batonika i owocu oraz śliczną świnkę skarbonkę z herbem naszej gminy.

WYNIKI BIEGÓW:

Rocznik 2018 i mł. 50 m
dziewczynki:
I miejsce: Michalska Liliana – Szczerców
II miejsce: Drożdż Marcelina – Podklucze
III miejsce: Kulka Iga – Zelów

chłopcy:
I miejsce: Wasilewski Antoni – Szczerców
II miejsce: Wiśniewski Jakub – Szczerców
III miejsce: Wojciechowski Aleks – Chabielice Kol.

Rocznik 2017 50 m
dziewczynki:
I miejsce: Wróblewska Maja – Szczerców
II miejsce: Kamieniak Amelia – Trakt Puszczański
III miejsce: Łyp Julia – Niwy

chłopcy:
I miejsce: Wieczorek Jan – Szczerców
II miejsce: Ochocki Patryk – Rząśnia
III miejsce: Małkowski Jan – Szczerców

Rocznik 2016 50 m
dziewczynki:
I miejsce: Zdanowicz Nikola – Szczerców
II miejsce: Domańska Martyna – Szczerców
III miejsce: Alasińska Nikola – Stanisławów Pierwszy

chłopcy:
I miejsce: Małkowski Michał – Dzbanki
II miejsce: Płuciennik Jan – Kieruzele
III miejsce: Majda Michał – Bełchatów

Rocznik 2015 70 m
dziewczynki:
I miejsce: Pietrucha Alicja – Chabielice Kol.
II miejsce: Słomian Zofia – Dzbanki
III miejsce: Kazuba Julia – Stanisławów Drugi

chłopcy:
I miejsce: Rejek Mateusz – Łuszczanowice
II miejsce: Pająk Piotr – Trakt Puszczański
III miejsce: Kiełbik Natan – Stanisławów Pierwszy

Rocznik 2014 100 m
dziewczynki:
I miejsce: Kulka Ewa – Zelów
II miejsce: Ryżykowska Iga – Podwódka
III miejsce: Kulka Hanna – Stanisławów Pierwszy

chłopcy:
I miejsce: Irzykowski Wojciech – Ścichawa
II miejsce: Śmietański Piotr – Niwy
III miejsce: Grzybek Julian – Szczerców

Rocznik 2013 200 m
dziewczynki:
I miejsce: Hałaczkiewicz Lena – Bełchatów
II miejsce: Jankivska Arina – Brzezie
III miejsce: Kucharska Liliana – Szczerców

chłopcy:
I miejsce: Pęciak Kacper – Szczerców
II miejsce: Maskulak Bartosz – Szczerców
III miejsce: Grabowski Nikodem – Józefina

Rocznik 2012 300 m
dziewczynki:
I miejsce: Grabiszewska Blanka – Szczerców
II miejsce: Bogunia Zofia – Załuże
III miejsce: Bojór Milena – Niwy

chłopcy:
I miejsce: Gąsiorowski Adam – Tatar
II miejsce: Bzdon Igor – Trakt Puszczański
III miejsce: Pietrucha Jan – Chabielice

Rocznik 2011 400 m
dziewczynki:
I miejsce: Strzelczyk Adela – Szczerców
II miejsce: Beśka Blanka – Kieruzele
III miejsce: Pietrzyk Nadia – Tatar

chłopcy:
I miejsce: Balcerzak Igor – Chabielice
II miejsce: Włodarczyk Kacper – Szczerców
III miejsce: Skiberowski Piotr – Chabielice Kol.

Rocznik 2010 500 m
dziewczynki:
I miejsce: Limanowska Lena – Szczerców
II miejsce: Kiełbik Lena – Stanisławów Pierwszy
III miejsce: Majda Martyna – Bełchatów

chłopcy:
I miejsce: Bednarkiewicz Krzysztof – Szczerców
II miejsce: Gościmski Oliwier – Załuże
III miejsce: Brzeziński Marcel – Grudna

Rocznik 2009 600 m
dziewczynki:
I miejsce: Ocińska Aleksandra – Szczerców
II miejsce: Szubert Nadia – Szczerców
III miejsce: Buś Ewa – Szczerców

chłopcy:
I miejsce: Gocyła Szymon – Józefina
II miejsce: Stępień Łukasz – Stanisławów Pierwszy
III miejsce: Gródzyński Lucjan – Załuże

Rocznik 2008 800 m
dziewczynki:
I miejsce: Wieteska Aleksandra – Grudna
II miejsce: Kaczmarek Julia – Chabielice Kol.
III miejsce: Pabiś Malgorzata – Brzezie

chłopcy:
I miejsce: Kotas Alan – Lubiec
II miejsce: Jędraszek Piotr – Tatar
III miejsce: Goliński Antoni – Szczerców

Rocznik 2007 800 m
dziewczynki:
I miejsce: Rojewska Aleksandra – Lubiec
II miejsce: Stępień Patrycja – Stanisławów Pierwszy
III miejsce: Kieruzel Alicja – Szczerców

chłopcy:
I miejsce: Irzykowski Julian –  Ścichawa
II miejsce: Sakrajda Kamil –  Szczerców

BIEG REKREACYJNY 1,7 km
kobiety:
I miejsce: Wasilewska Agnieszka – Szczerców
II miejsce: Kurzynoga Magdalena – Osiny Kol.
III miejsce: Smużna Sylwia, Straszewska Andżelika – Podżar, Stanisławów Pierwszy

mężczyźni:
I miejsce: Gosławski Krzysztof – Szczerców

MARSZ NORDIC WALKING 1,7 km
I miejsce: Małecka Marzena – Trakt Puszczański
II miejsce: Baranek Antonina, Kowalczyk Julia – Szczerców, Rudzisko
III miejsce: Brzezińska Anna – Grudna

BIEG GŁÓWNY kategoria open 10 km
kobiety:
I miejsce: Beśka Wioletta – Kieruzele
II miejsce: Gajda Ewa – Szczercowska Wieś

mężczyźni:
I miejsce: Staniec Jarosław – Bełchatów
II miejsce: Doliński Konrad – Bełchatów
III miejsce: Felisiak Marcin – Bełchatów

Organizatorem akcji była Gmina Szczerców wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Szczercowie. Dziękujemy za udział oraz wszelką pomoc przy organizacji zawodów.
  (JP)

Przeczytaj również