Eleni kolędowała w Szczercowie

To było niezapomniane popołudnie, pełne ciepła i muzycznych wzruszeń, jakie zapewniła nam popularna i lubiana już od wielu pokoleń Eleni. Piosenkarka o greckim rodowodzie przyjechała do Szczercowa na zaproszenie wójta Krzysztofa Kamieniaka i księdza proboszcza Zenona Miksy, by zaprezentować publiczności repertuar, na który składają się kolędy i pastorałki.

– To w zasadzie nie koncert, to spotkanie z najpiękniejszymi polskimi kolędami – mówiła witając się z widzami. – Mam nadzieję, że spędzicie miło czas śpiewając na chwałę Pana.

Artystka przyjechała do nas z chorym gardłem; losy koncertu długo wisiały na włosku. Eleni widząc jednak pełną salę zdecydowała się zaśpiewać, prosząc widzów o pomoc i zachęcając do wspólnego kolędowania. Szczercowska publiczność ciepło przyjęła piosenkarkę i towarzyszących jej muzyków, a występ zakończył się owacją na stojąco. Niewykluczone, że Eleni zobaczymy jeszcze w gminie Szczerców w bardziej rozrywkowym repertuarze.

– W tym roku dużo koncertujemy, ale też pracujemy nad nową płytą – opowiadała Eleni. – Do końca roku ten materiał powinien być już gotowy; chciałabym w nim wykorzystać mocno grecki instrument buzuki. Ale oczywiście, zaśpiewam na niej po polsku.

Dopełnieniem muzycznej podróży w świątecznej atmosferze był znakomity występ orkiestry dętej OSP Magdalenów. Nasi muzycy nie ustępowali występującym wcześniej zawodowcom i również zasłużyli na brawa.

Relacja filmowa dostępna pod tym adresem: https://youtu.be/TyaHLS5vovw

Przeczytaj również