Druhowie z gminnych OSP czujni i gotowi

W piątek, około godziny 14.30, w Fabryce Mebli Banasiak w Zagadkach, w jednej z hal magazynowych pojawił się ogień. O pożarze niezwłocznie powiadomiono Straż Pożarną. Na miejsce zdarzenia bardzo szybko pojawiły się zastępy gaśnicze z OSP Szczerców i OSP Magdalenów, które przystąpiły do akcji gaśniczej. W międzyczasie na miejsce dotarły kolejne wozy pożarnicze z OSP Borowa, OSP Chabielice i OSP Osiny. Po opanowaniu ognia strażacy w aparatach powietrznych przystąpili do przeszukania hali. Zadymienie było bardzo duże i widoczność bardzo ograniczona.

Wewnątrz strażacy znaleźli dwie osoby podtrute dymem, którym po wyniesieniu na zewnątrz udzielono pierwszej pomocy. W czasie akcji ucierpiał także jeden ze strażaków, któremu też udzielono pomocy.

To na szczęście nie prawdziwy pożar, tylko akcja ćwiczebna jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Szczerców. Za zgodą właściciela zakładu – Witolda Banasiaka – na terenie Fabryki Mebli odbywały się dzisiaj ćwiczenia strażackie. Na miejscu obecny był również Wójt Gminy Szczerców – Krzysztof Kamieniak, który na zakończenie podziękował strażakom za sprawne przeprowadzenie ćwiczeń i pogratulował wysokiej gotowości do działań ratowniczo-gaśniczych.

 

Przeczytaj również