Dożynki Gminy Szczerców 2021

Za nami Święto Plonów – tegoroczne Dożynki Gminy Szczerców Patronatem Narodowym w Stulecie Odzyskania Niepodległości objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Szczercowska uroczystość odbywała się także pod patronatem honorowym wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego.

Gospodarzami Dożynek Gminy Szczerców 2021 byli Wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak i Przewodnicząca Rady Gminy Szczerców Barbara Szczepanik.

Święto Plonów miało też swoich Starostów Dożynek – zostali nimi państwo Barbara i Krzysztof Pędziwiatrowie.

Jednym z najważniejszych symboli dożynek, odzwierciedlającym wszystkie plony, które rodzi ziemia i z których człowiek może korzystać jest wieniec dożynkowy. Wieniec jest także wyrazem dumy i radości z zebranych plonów! Tegoroczne wieńce były jak zawsze kolorowe i piękne.

Dożynki to czas radości i podziękowania rolnikom oraz osobom związanym z pracą na roli za ich codzienny trud. Władze samorządowe gminy Szczerców w uznaniu za pracę i wkład w rozwój rolnictwa na terenie Gminy Szczerców postanowiły nagrodzić pamiątkowymi statuetkami wyróżniających się rolników z terenu gminy.

Nagrody Wójta gminy Szczerców dla wyróżniających się rolników terenu Gminy Szczerców otrzymali: Barbara i Krzysztof Pędziwiatr, Kinga i Andrzej Rosiak, Maria i Tadeusz Dłużak oraz Bogusława i Zdzisław Fijałkowscy.

Po części oficjalnej uroczystości odbyła się część artystyczna, w której wystąpiły Orkiestra Dęta OSP Szczerców, Orkiestra Dęta OSP Magdalenów, Zespół Pieśni i Tańca Anilana z Łodzi. Dożynki zakończyła dyskoteka pod gwiazdami, poprowadzona przez DJ Mario.

Przez cały czas trwania Święta Plonów, przed sceną można było podziwiać wieńce dożynkowe przygotowane przez sołectwa z gminy Szczerców. Jury, w składzie: Sylwester Drozdowski (Przewodniczący Rady Miejskiej w Zelowie), Jerzy Uchroński ( z-ca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bełchatowie) oraz Krzysztof Kowalczyk (z-ca Komendanta PSP w Bełchatowie) dokonało wyboru najpiękniejszego w tym roku – nagroda trafiła do sołectwa Polowa. Kolejne miejsca na podium zajęły sołectwa Stanisławów Drugi i Dubie. Gratulujemy!

Zapraszamy na fejsbukowy profil Gminy Szczerców, gdzie zamieszczamy obszerną fotorelację zarówno z Dożynek, jak i z poprzedzających je obchodów Dni Gminy.

 

 

 

Przeczytaj również

Skip to content