Daria Kałużna zaśpiewa na Narodowym

Daria Kałużna z KGW Dubie zwyciężyła w głosowaniu publiczności, a w wojewódzkim finale konkursu artystycznego kół KGW – Polska Od Kuchni zajęła II miejsce, co dało jej przepustkę do występu w wielkim, krajowym finale.
W sobotę (3 lipca) w Uniejowie Daria brawurowo zaśpiewała ludową pieśń „W moim ogródecku”; publiczność oszalała, a i jury było pod uznaniem. Cieszymy się, że podczas krajowego finału tego sympatycznego plebiscytu nie zabraknie szczercowskich akcentów.
Przypomnijmy, spośród 478 nadesłanych zgłoszeń Koło Gospodyń Wiejskich z Dubia zostało wybrane przez Komisję Konkursową do udziału w Półfinale wojewódzkim Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” (kategoria artystyczna).
Festiwal KGW „Polska od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie przygotowane z myślą o szerzeniu dziedzictwa kulinarnego, promowaniu zdrowego stylu życia, edukacji ekologicznej oraz pielęgnacji polskiej kultury i tradycji.
II Etap Konkursu – Półfinał – odbywał się w sobotę w Uniejowie, podczas lokalnej edycji Festiwalu.
To tam mieszkanka gminy Szczerców, reprezentantka KGW w Dubiu – Daria Kałużna – wykonała zwycięski utwór.
***
O Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”:
• Z całej Polski zostało nadesłanych 2099 zgłoszeń, w kategorii artystycznej 478
• Z województwa łódzkiego wpłynęło 206 zgłoszeń
• Do ścisłego Finału zakwalifikują się 2 Koła z każdej kategorii konkursowej – jedno wybrane przez Jury, drugie wybrane w głosowaniu SMS.
• Finał konkursu artystycznego KGW 2021 odbędzie się 25 września na PGE Narodowym w Warszawie, w trakcie Finału Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”.
• Festiwal otrzymał Patronaty Honorowe Marszałków i Wojewodów, a każda edycja transmitowana będzie na żywo w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP 2.
• Więcej informacji na stronie: www.festiwalpolskaodkuchni.pl oraz na profilu na Facebooku.

Przeczytaj również

Skip to content