Brzezie trzecie w województwie, sołtys na miejscu drugim!

Drugie miejsce w województwie dla sołtys Brzezia, Katarzyny Rzepkowskiej oraz  trzecie miejsce dla samego sołectwa – to wyniki rozstrzygniętego właśnie plebiscytu, zorganizowanego przez redakcję Dziennika Łódzkiego.

W Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi, podczas uroczystej Gali, poznaliśmy wczoraj zwycięzców plebiscytu, w którym nie zabrakło mocnych, szczercowskich akcentów. W konkursie startowało aż 3,5 tysiąca kandydatów, na których oddano dziesiątki tysięcy głosów.  Tym bardziej cieszą wyniki – przypomnijmy, Katarzyna Rzepkowska debiutuje w roli sołtysa – to jej pierwsza kadencja. Z kolei sołectwo Brzezie to trzy miejscowości: Bednarze i Kozłówki oraz Brzezie; łącznie składa się na nie około 150 posesji.

Obecny na Gali wójt Krzysztof Kamieniak podkreślał, że jednym z jego priorytetów, jako wójta, jest stworzenie odpowiednich warunków do  rozwijania potencjału sołtysów, bo to przecież oni są najbliżej mieszkańca.

– Bycie sołtysem to nic trudnego, ale bycie dobrym sołtysem łączy się z misją i wymaga powołania – mówił wójt Kamieniak, gratulując wyróżnionej sołtys Rzepkowskiej i wszystkim mieszkańcom sołectwa Brzezie.

Przeczytaj również