Brązowe Krzyże Zasługi dla naszych samorządowców

W Łodzi odbyła się dzisiaj uroczystość wręczenia wysokich odznaczeń państwowych, przyznanych przez Prezydenta Andrzeja Dudę. W gronie wyróżnionych znaleźli się Barbara Szczepanik oraz Wojciech Pacholak. Nasi samorządowcy otrzymali Brązowe Krzyże Zasługi.

 

Krzyż Zasługi został ustanowiony w 1923 roku i  nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków.

Aktywność każdej ze zgromadzonych tu osób przynosi znaczną korzyść naszemu Państwu i jego obywatelom – podkreślał wręczający odznaczenia Wicewojewoda Karol Młynarczyk. – Pan Prezydent Andrzej Duda, w którego imieniu mam przyjemność i zaszczyt spotkać się z Państwem, dziękuje za zaangażowanie w służbę publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

Z inicjatywą uhonorowania Przewodniczącej i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Szczerców wystąpił już w 2019 roku Wójt Krzysztof Kamieniak. Z uwagi na ograniczenia pandemiczne ceremonię trzeba było odłożyć aż do teraz.

Oboje wskazani przeze mnie samorządowcy zasługują w pełni na to wyróżnienie – podkreśla Wójt K. Kamieniak.- W tym roku mijają dwie dekady, odkąd Barbara Szczepanik i Wojciech Pacholak związani są z Radą Gminy w Szczercowie, wspierając swoją pracą, doświadczeniem i zaangażowaniem naszą społeczność.

Krzyż Zasługi może być nadany tej samej osobie w każdym stopniu dwukrotnie. Przed nadaniem Krzyża Zasługi wyższego stopnia powinny upłynąć co najmniej 3 lata. Odstępstwo od tej zasady dopuszczalne jest wyjątkowo. Odznaczenie to dzieli się na trzy stopnie: I stopień Złoty Krzyż Zasługi, II stopień Srebrny Krzyż Zasługi, III stopień Brązowy Krzyż Zasługi.

Przeczytaj również

Skip to content