„Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” – ZUS informuje

Coraz więcej osób pobiera świadczenia na konto bankowe. Jednak część klientów w dalszym ciągu decyduje, aby wypłaty z ZUS otrzymywać w gotówce. Jak wskazują badania przeprowadzone przez ZUS wśród tych osób, taka decyzja wynika w dużej mierze z braku wiedzy o tym jak korzystać z rachunku bankowego, a szczególnie z bankowości elektronicznej.

Dzięki kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” ZUS chce upowszechnić wśród klientów wiedzę na temat  korzyści, jakie daje konto w banku i jak bezpiecznie z niego korzystać.

Klienci mogą swobodnie i bez lęku korzystać z rachunków bankowych. Dysponować swoimi pieniędzmi, nie narażając się na kradzież, oszustwa czy inne niebezpieczeństwa. Pobierać na konto swoje świadczenia, płacić  rachunki oraz robić  zakupy on-line. Wychodząc do sklepu czy apteki używać karty płatniczej. Bo rachunek bankowy jest bezpieczny i wygodny, a otrzymywanie świadczeń z ZUS na konto w banku pozwala na bezpieczny dostęp do nich, co jest szczególnie ważne w czasie pandemii.

Korzystanie z konta bankowego i bankowości elektronicznej jest łatwe. Musimy tylko dowiedzieć się:
•    jakie korzyści daje posiadanie konta w banku,
•    jak założyć konto bankowe,
•    jak zmienić sposób wypłaty świadczeń w ZUS,
•    o czym musimy pamiętać, gdy korzystamy z konta bankowego przez internet.

Informacje te zapewnią  bezpieczeństwo w świecie, w którym trudno obejść się bez internetu. Umiejętność korzystania z, bankowości elektronicznej i usług online ułatwia załatwianie codziennych spraw. Można załatwić sprawy w urzędach, robić zakupy, płacić rachunki czy kontaktować się z najbliższymi.

Wszelkie informacje dotyczące  kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” znajdują się na stronie internetowej www.zus.pl

Przeczytaj również

Skip to content