Będzie nowy dach w siedzibie OSP Magdalenów

Ochotnicza Straż Pożarna w Magdalenowie otrzymała z Lokalnej Grupy Działania „Kraina Wielkiego Łuku Warty” grant na modernizację zajmowanego przez siebie budynku. Dotacja w wysokości 45 tysięcy złotych zostanie wykorzystana do sfinansowania przebudowy dachu. Strażacka siedziba nie była bowiem remontowana od kilkudziesięciu lat.

Umowę o powierzeniu grantu na realizację zadania podpisano  w czwartek, 22 lutego.  To wiadomość, która z pewnością ucieszy druhów z Magdalenowa, od lat zmagających się ze złym stanem technicznym budynku.

– Dach ma już 45 lat i w wielu miejscach przecieka – tłumaczy Lucjan Peczka, wiceprezes OSP Magdalenów. – Staraliśmy się do tej pory rozwiązywać problem doraźnie, ale tu potrzebne jest kompleksowe rozwiązanie. Dzięki zabiegom wójta udało się znaleźć zewnętrzne źródło finansowania!

Dach strażnicy w Magdalenowie rzeczywiście nie wygląda najlepiej. Blaszane poszycie wielokrotnie łatane było papą, dodatkowo jego płaska konstrukcja wymuszała w okresie zimowym ciągłe odśnieżanie – zabiegi te nie pozostawały bez wpływu na kondycję dachu. Obecny stan mógł zagrażać  bezpieczeństwu strażaków, a pojawiające się przecieki niszczyć strażacki ekwipunek.

– Wyremontujemy więźbę i poszycie dachu – wylicza wójt Krzysztof Kamieniak. – Pokrycie damy tam z blachy obornickiej, dach będzie ocieplony. Skoro pojawiła się możliwość sfinansowania prac ze środków zewnętrznych, to trzeba to wykorzystać.

Oprócz modernizacji dachu strażacy z Magdalenowa planują też wymianę instalacji elektrycznej i szereg innych prac renowacyjnych. Poprawi to nie tylko funkcjonalność ale i estetykę budynku. Prace mają być przeprowadzone do końca maja.

straż2 straż3

Przeczytaj również