500 złotych mandatu za zaśmiecanie terenu

500 złotych mandatu grozi właścicielowi porzuconego przy moście na Zbyszku „dobytku”; sprawca wykroczenia będzie musiał także posprzątać po swoim nieodpowiedzialnym zachowaniu.
O porzuconych nad Pilsią śmieciach poinformowała nas dziś jedna z mieszkanek Zbyszka. Zbulwersowana znaleziskiem kobieta zawiadomiła też Straż Gminną i policję. Funkcjonariusze nie mieli problemów z ustaleniem do kogo należy sterta odpadów. Ich właściciel pozostawił wiele wskazówek, które pozwoliły na jego identyfikację. Za swój czyn poniesie karę.

W tym miejscu chcielibyśmy zaapelować o poszanowanie miejsca, w którym wszyscy żyjemy. Gmina dysponuje specjalnym punktem selektywnej zbiórki odpadów, który mieści się w Kolonii Szczercowskiej – mogą z niego skorzystać wszyscy mieszkańcy gminy, którzy złożyli stosowną deklarację. Odpady przyjmowane są tam bezpłatnie, w każdy piątek od 11.00 do 19.00 oraz w soboty od 9.00 do 13.00.

Przypominamy – zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – tzw. elektrośmieci (np. żarówka, świetlówka, pralka, lodówka, telefon, drukarka, komputer ale również części usunięte z tego sprzętu np. baterie z telefonów komórkowych czy zużyte tonery i kartridże z drukarek) należy gromadzić selektywnie na posesji a następnie dostarczyć we własnym zakresie do Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów Segregowanych i Wielkogabarytowych w Kolonii Szczercowskiej lub wystawić przed posesję w ramach objazdowej zbiórki odpadów.

Przeczytaj również