42 tysiące dotacji dla gminnych szkół

W czwartek, 27 czerwca, wójt Krzysztof Kamieniak  podpisał umowę z Wojewodą Łódzkim na udzielenie Gminie Szczerców dotacji celowej w wysokości 42 000 złotych  – dotacja przeznaczona jest na zakup wybranych pomocy dydaktycznych. Mowa o artykułach niezbędnych do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych, w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica”.

W tegorocznej ostatniej już edycji tego programu wnioski złożyły trzy szkoły podstawowe z naszej gminy – SP w Chabielicach, SP w Lubcu oraz SP w Osinach.

– Gmina Szczerców dofinansuje 20% wartości planowanych do zakupienia pomocy dydaktycznych, co stanowi kwotę 10 500 złotych i jest wymaganym wkładem własnym organu prowadzącego – tłumaczy wójt Krzysztof Kamieniak.

W ramach Programu zakupić można pomoce dydaktyczne wymienione w §2 ust. 5 rozporządzenia Rady Ministrów:  tablice interaktywne z projektorem ultrakrótkoogniskowym, projektory, głośniki lub inne urządzenia pozwalające na przekaz dźwięku lub interaktywne monitory dotykowe o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali.

Zakupione pomoce w ramach programu „Aktywna tablica” pozwolą uczniom naszych szkół podstawowych na naukę z dostępem do nagrań wideo, dodatkowych materiałów oraz do szerokiego zakresu źródeł przydatnych do zdobywania informacji również z wykorzystaniem Internetu, a technologia ta pozwoli nauczycielom tworzyć bardziej spersonalizowane warunki do przekazywania wiedzy.

Przeczytaj również