1 września – wracamy do szkół!

Przed Wami szereg wyzwań, które realizować będziecie przez najbliższych 10 miesięcy. Chciałbym Was serdecznie pozdrowić i zachęcić do zaprzyjaźnienia się ze szkołą, podręcznikami i nowymi obowiązkami. Niech każdego dnia daje o sobie znać Wasza energia i talent, a szkoła niech będzie miejscem, w którym zbudujecie kapitał pod swoje dorosłe życie. Udanego roku szkolnego – niech te słowa wójta Krzysztofa Kamieniaka, skierowane do wszystkich uczniów szkół podstawowych w Gminie Szczerców, będą dobrą prognozą na najbliższe miesiące. Dziś do szkół wracają uczniowie!

Zgodnie z tradycją, powrót do szkoły rozpoczął się uroczysta mszą świętą, po której uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Baranowicza przeszli do klas lekcyjnych, by poznać nowe plany lekcji i zasady, obowiązujące w roku szkolnym 2020/21. Podobny scenariusz miały inauguracyjne spotkania w Lubcu, Osinach i Chabielicach.

Początek roku szkolnego przypadł na trudny czas walki z pandemią koronawirusa; wszyscy uczniowie poinformowani zostali o zasadach rygoru sanitarnego oraz ograniczeniach, jakich będzie trzeba przestrzegać w najbliższym czasie.

Wszyscy jesteśmy jednak dobrej myśli; nasze placówki są odpowiednio przygotowane i doposażone, dlatego wierzymy, że proces edukacyjny będzie przebiegał normalnie.

Przeczytaj również