Żłobek w Szczercowie już działa

Dobra wiadomość dla młodych rodziców – w samo południe, przy Piotrkowskiej 45 w Szczercowie, otwarto pierwszy w naszej Gminie żłobek. Placówka, której działalność dofinansowana będzie przez gminny samorząd, może  zapewnić profesjonalną opiekę dla 40 małych podopiecznych. Już teraz z oferty skorzystało ponad dwadzieścia rodzin; na maluchy czekają nie tylko nowoczesne wnętrza, edukacyjne zabawki oraz przystosowana do ich wieku infrastruktura sanitarna, ale przede wszystkim wykwalifikowana kadra opiekunek i pielęgniarka.

– Mieliśmy jako samorząd do wyboru albo samemu budować od podstaw miejsce, gdzie mieszkańcy Gminy będą mogli skorzystać z opieki dla najmłodszych dzieci, albo zdecydować się na współpracę z podmiotem zewnętrznym – tłumaczył podczas otwarcia placówki, w którym uczestniczyli również gminni Radni,  Wójt Krzysztof Kamieniak. – Uznaliśmy, że szybsze i tańsze będzie to drugie rozwiązanie.

Szczercowski żłobek sprawować będzie opiekę nad dziećmi w wymiarze 10 godzin dziennie.  Trwają przygotowania do rozpoczęcia działalności w pełnym zakresie – większość rodziców nadchodzące miesiące letnie chce bowiem wykorzystać na zapoznanie dzieci z kadrą i samym budynkiem. Właściciele spodziewają się, że „pełną parą” pracować będą od września, choć oczywiście placówka jest gotowa do przyjęcia małych podopiecznych już od 01 czerwca.

Przeczytaj również