Za nami rajd turystyczny „Pierwszy dzień wiosny”

Ponad dwieście osób uczestniczyło w organizowanym pod patronatem wójta Krzysztofa Kamieniaka rajdzie turystycznym „Pierwszy dzień wiosny”. Rajd już po raz piętnasty zorganizowała Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Baranowicza w Szczercowie.
W rajdzie wzięli udział piechurzy z powiatów: bełchatowskiego, piotrkowskiego, radomskiego, opoczyńskiego oraz łódzkiego.
Uczestnicy przedsięwzięcia poznali atrakcje turystyczne Ziemi Szczercowskiej poprzez wycieczkę na taras widokowy Kopalni Węgla Brunatnego „Szczerców”, przejście ścieżki dydaktycznej na Świętych Ługach oraz pogłębili wiedzę na temat walorów krajoznawczo – przyrodniczych Szczercowa i okolic poprzez wysłuchanie prelekcji przygotowanej przez uczniów klas trzecich w ramach projektu edukacyjnego pt. „Słaba znajomość najbliżej okolicy”.
Aby tradycji stało się zadość, przy jednym ze stawów (zgodnie z tradycją), goście i gospodarze uczestniczyli w obrzędzie topienia Marzanny.
Po ciepłym posiłku w budynku szkoły przy ul. Rzecznej odbyło się zakończenie imprezy na auli. Prezentacja zdjęć na dużym ekranie promujących Szczerców i okolice, konkurs, występ artystyczny młodzieży były dopełnieniem imprezy. Jej realizacja odbyła się dzięki wsparciu Rady Rodziców i Mleczarni Szczerców.

Przeczytaj również