Warsztaty Terapii Zajęciowej oficjalnie otwarte

We wtorek, 9 października, odbyło się oficjalne otwarcie  warsztatów terapii zajęciowej, jakie szczercowskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” prowadzi w Dąbrowie Rusieckiej. Zajęcia odbywają się w budynku współdzielonym z obecnym tu od lat Domem Dziecka.

W zorganizowanej dziś uroczystości uczestniczyli między innymi wójt Krzysztof Kamieniak, przewodnicząca Rady Gminy Barbara Szczepanik oraz przewodniczący Komisji Budżetu Wojciech Pacholak. Gminna delegacja zapoznała się z efektem robót adaptacyjnych, prowadzonych w obiekcie przy udziale środków finansowych z naszej gminy, poznała też w praktyce plan zajęć, opracowany z myślą o uczestnikach terapii.

Przypomnijmy – gmina Szczerców dofinansowała projekt kwotą 30 tysięcy złotych. Wraz z dotacją uzyskaną ze Starostwa Powiatowego pieniądze te przeznaczono na niezbędny remont oraz doposażenie obiektu. Podopieczni Stowarzyszenia uzyskają tu fachową opiekę oraz będą mogli skorzystać z zajęć dydaktycznych.

– To bardzo konkretne, potrzebne zajęcia łączące teorię z praktyką – tłumaczył Andrzej Klimas, prezes Stowarzyszenia. – Nasi podopieczni wymagają wskazówek i wiadomości, które zdrowe osoby przyswajają z marszu.

W warsztatach bierze udział 30 osób; 16 z nich to mieszkańcy gminy Szczerców. Pozostali pochodzą z Ruśca i Bełchatowa.

 

Przeczytaj również