VIII Turniej plażowej piłki siatkowej rozstrzygnięty

DSCN0405

Zgodnie z zapowiedziami sobotnio-niedzielny turniej plażowej piłki siatkowej przyniósł dużo emocji i zaciętych spotkań stojących na wysokim poziomie.

W kategorii pań zwyciężyła para Jabłoniak Angelika/Dłubak Katarzyna, która wszystkie swoje 3 spotkania wygrała 2-0. Na II miejscu rywalizację zakończyły Kałużna Aleksandra/Kowalska Karolina, a najniższy stopień podium przypadł Wawszczak Justynie i Kotas Klaudii.

DSCN0347

Wyniki:
Langkamer Katarzyna/Malinowska Natalia – Jabłoniak Angelika/Dłubak Katarzyna 0-2 Kałużna Aleksandra/Kowalska Karolina – Wawszczak Justyna/Kotas Klaudia 2-1
Jabłoniak Angelika/Dłubak Katarzyna – Kałużna Aleksandra/Kowalska Karolina 2-0
Langkamer Katarzyna/Malinowska Natalia – Wawszczak Justyna/Kotas Klaudia 0-2
Jabłoniak Angelika/Dłubak Katarzyna – Wawszczak Justyna/Kotas Klaudia 2-0
Langkamer Katarzyna/Malinowska Natalia – Kałużna Aleksandra/Kowalska Karolina 0-2

DSCN0390

W niedzielę rozgrywki toczyły się w kategorii mężczyzn, do której ostatecznie przystąpiło 11 par. Utworzono 4 grupy, z których awans do ćwierćfinałów uzyskiwały po 2 najlepsze zespoły. Grupa A i C rozgrywała mecze na boisku przy zbiorniku rekreacyjnym, a C i D na boisku przy hali sportowej przy ul. Piłsudskiego.

Grupa A
Sobiech Grzegorz/Brożyński Dawid – Gościański Damian/Czajkowski Krzysztof 0-1
Pawlikowski Robert/Gąsiorowski Konrad – Sobiech Grzegorz/Brożyński Dawid 1-0
Gościański Damian/Czajkowski Krzysztof – Pawlikowski Robert/Gąsiorowski Konrad 1-0

1.Gościański Damian/Czajkowski Krzysztof
2. Pawlikowski Robert/Gąsiorowski Konrad
3. Sobiech Grzegorz/Brożyński Dawid

Grupa B
Raszewski Przemysław/Michalski Damian – Wawszczak Kamil/Sopala Mateusz 1-0
Tomczak Maciej/Buś Łukasz – Wawszczak Kamil/Sopala Mateusz 1-0
Raszewski Przemysław/Michalski Damian – Tomczak Maciej/Buś Łukasz 1-0

1.Raszewski Przemysław/Michalski Damian
2. Tomczak Maciej/Buś Łukasz
3. Wawszczak Kamil/Sopala Mateusz

DSCN0410

Grupa C
Gontarz Lars/Gontarz Dominik – Pawlikowski Adam/Dziechciński Mateusz 0-1
Janas Jarosław/Ostrowski Szymon – Gontarz Lars/Gontarz Dominik 1-0
Pawlikowski Adam/Dziechciński Mateusz– Janas Jarosław/Ostrowski Szymon 0-1

1.Janas Jarosław/Ostrowski Szymon
2. Pawlikowski Adam/Dziechciński Mateusz
3. Gontarz Lars/Gontarz Dominik

Grupa D
Brzeski Paweł/Kubik Mariusz – Mikołajczyk Damian/Gumiński Igor 1-2

1.Mikołajczyk Damian/Gumiński
2.Brzeski Paweł/Kubik Mariusz

DSCN0404

Ćwierćfinały:
Gościański Damian/Czajkowski Krzysztof – Pawlikowski Adam/Dziechciński Mateusz 2-0
Janas Jarosław/Ostrowski Szymon – . Pawlikowski Robert/Gąsiorowski Konrad 2-0
Raszewski Przemysław/Michalski Damian – Mikołajczyk Damian/Gumiński Igor 2-0
Brzeski Paweł/Kubik Mariusz – Tomczak Maciej/Buś Łukasz 2-1

Półfinały:
Gościański Damian/Czajkowski Krzysztof – Raszewski Przemysław/Michalski Damian 2-1
Janas Jarosław/Ostrowski Szymon – Brzeski Paweł/Kubik Mariusz 2-0

DSCN0406

o III miejsce:
Raszewski Przemysław/Michalski Damian – Brzeski Paweł/Kubik Mariusz 2-1

o I miejsce:
Janas Jarosław/Ostrowski Szymon – Gościański Damian/Czajkowski Krzysztof 2-0

DSCN0425

Finał należał do zawodników z Bełchatowa, a nasza, od kilku lat niepokonana para Raszewski Przemysław/Michalski Damian tym razem zajęła III miejsce pokonując w małym finale łódzkich zawodników.
(JP)

Przeczytaj również