VIII turniej badmintona rozstrzygnięty

Wielkie emocje towarzyszyły niedzielnemu turniejowi badmintona. Przez 11 godzin zostało rozegranych blisko 150 meczów, w których wyłonieni zostali mistrzowie 6-ciu kategorii. Jako pierwsi do rywalizacji stanęły dzieci z roczników 2005 i młodsze. Spośród dziewczynek najlepszą okazała się Oliwia Jagoda z Olsztyna, która pokonała w finale Anię Ciężką (Pabianice) 2-0, a III miejsce zajęła Weronika Romek z Sieradza.

DSCN0505

W kategorii chłopców zwyciężył Sepioło Grzegorz z Częstochowy, II miejsce zajął Mateusz Wojnowicz z Sieradza, a na najniższym stopniu podium stanął Kacper Cygan z Piotrkowa Tryb.  Najlepsi nasi zawodnicy zajęli miejsca: VI – Mateusz Peczka i VIII – Piotr Gosławski.

DSCN0465

W grze pojedynczej panów wystartowało 23 badmintonistów. Po długiej drodze do finału, znaleźli się  w nim szczercowianin Marek Rózik i Paweł Korbel z Blachowni. Po zaciętym spotkaniu triumfował M.Rózik (2-0), dla którego było to już siódme zwycięstwo w singlu na osiem edycji tego turnieju!  Mecz o III miejsce Tomasz Jackowski (Olsztyn) wygrał ze Zbigniewem Skórą (Praszki) 2-0.

DSCN0471

Spośród pań zwyciężyła Natalia Korbel z Blachowni pokonując w meczu finałowym Justynę Warwas z Częstochowy 2-0. Na najniższym stopniu podium stanęła nasza zawodniczka Marta Niewiadomska.

DSCN0480

W grze deblowej mężczyzn finał należał do pary Paweł Korbel/Grzegorz Maciejewski, która wygrała go 2-1 z dwójką Tomasz Jackowski/Krzysztof Sepioło. W spotkaniu o III miejsce nasza para Marek Rózik/Jarosław Zawodziński uległa zawodnikom Michał Warwas/Tomasz Jędrzejczyk  1-2 i zajęła IV miejsce.

DSCN0525

W ostatniej kategorii par mieszanych Natalia Korbel/Paweł Maciejewski w meczu o I miejsce zwyciężyła parę Justyna Warwas/Michał Warwas 2-0. Na III miejscu zameldowała się nasza para mikstowa Marta Niewiadomska/Marek Rózik wygrywając z Katarzyną i Piotrem Jagoda.

DSCN0488

Najlepszym uczestnikom wręczano  pamiątkowe statuetki i puchary oraz upominki ufundowane przez sponsorów – firmy Wirex i Apteki „Dar zdrowia”.