Umowa na solary podpisana!

W Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi doszło dziś do podpisania umowy, na mocy której Gmina Szczerców otrzyma blisko 4,2 mln dotacji na realizację projektu polepszenia jakości powietrza na naszym terenie. Przypomnijmy, projekt zakłada montaż instalacji solarnych i ma na celu poprawę jakości środowiska w Gminie Szczerców poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

– Chciałbym podkreślić, że skorzystają na tym działaniu wszyscy mieszkańcy – mówił przed podpisaniem umowy Wójt Krzysztof Kamieniak. – Dotyczy ono bowiem powietrza, którym oddychamy wszyscy, nie tylko beneficjenci programu. Czystsze powietrze to zdrowsze społeczeństwo.

Realizacja obejmie 499 instalacji solarnych u osób fizycznych i montaż jednej pompy ciepła w gminnej świetlicy – wszystko to wykonane zostanie w roku 2018. Wartość projektu opiewa na ponad 6 mln zł, a dotacji otrzymamy blisko 4,2 mln.

Wniosek  złożony na montaż kolektorów słonecznych dla mieszkańców Gminy Szczerców zajął drugą pozycję spośród ponad dwustu zgłoszonych do konkursu w Urzędzie Marszałkowskim.

 

Przeczytaj również