Światełko Pokoju w gminie Szczerców

Już po raz 27 zapłonęło Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”.


W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty, obiega świat.

Harcerze ze Szczepu 18 Drużyn Harcerskich ze Szczercowa odebrali światło od bełchatowskich harcerzy, którzy z kolei otrzymali je podczas uroczystej ceremonii w Archikatedrze Łódzkiej
Dzisiaj z wielką radością i nadzieją, przekazali jego ciepło i blask,  wszystkim mieszkańcom gminy Szczerców, za pośrednictwem Wójta Gminy, Krzysztofa Kamieniaka.

Ceremonia przekazania odbyła się w Urzędzie Gminy w Szczercowie.

Betlejemskie Światło Pokoju na Wigilijny Stół  będzie można odebrać od harcerzy 24 grudnia, w wigilię, w Harcówce Szczepu w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. 3 Maja 6 w godzinach od 9.00 do 12.00.

Przeczytaj również