Świąteczna paczka dla potrzebujących

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, w tym roku nie odbędzie się tradycyjna Wigilia dla osób samotnych i potrzebujących. Najubożsi przygotują wigilijną kolację sami, ale z gminną pomocą – z produktów, które zakupiła im Gmina, a dostarczą druhowie OSP.
Co roku dla osób samotnych i najuboższych organizowane było spotkanie wigilijne, w którym brali też udział nasi samorządowcy oraz księża z parafii ze Szczercowa i Chabielic. Było łamanie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd.
– Niestety, ten rok jest wyjątkowy i uniemożliwia nam organizację nawet świątecznych uroczystości czy spotkań, w których zazwyczaj brało udział wiele osób – mówi wójt Krzysztof Kamieniak. – Nie oznacza to jednak, że zapominamy o tych, którzy są w potrzebie. Dotrzemy do nich z pomocą żywnościową.
Druhowie z OSP Szczerców, Chabielice i Magdalenów już dzisiaj dostarczą do domów paczki, w których znajdą się pierogi z kapustą, szczercowski nabiał (masło, twaróg, sery), śledzie, makarony, wędlina oraz słodkie akcenty – dżemy, czekolady, soki. Nie zabraknie kawy i herbaty.
Produkty spożywcze przekazane zostaną podopiecznym Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Oprócz nich prezentowe torby kryją też świąteczne życzenia od wójta i gminnych radnych.

Przeczytaj również