Stanowisko Rady Gminy w sprawie dopłat do przyłączy gazowych

Jak informowaliśmy wcześniej, Polska Spółka Gazownictwa pozytywnie zareagowała na propozycję gazyfikacji naszej Gminy. Narodowy Operator Systemu Dystrybucyjnego Gazu w Polsce, po wielu roboczych spotkaniach, a przede wszystkim po analizie dokonanej przez Radę Techniczno – Ekonomiczną Polskiej Spółki Gazownictwa, podjął decyzję, że gaz do gminy Szczerców popłynie!    I to szybciej niż można było się spodziewać, ponieważ już teraz odbywa się sporządzanie warunków technicznych przedsięwzięcia oraz przetargu.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentu obrad 46 Sesji Rady Gminy Szczerców, zawierającego dyskusję na temat oferty Polskiej Spółki Gazownictwa na doprowadzenie gazu do gminy Szczerców.

Nagranie obejrzycie Państwo klikając TUTAJ.

Podczas tej samej sesji, w sprawach różnych, na prośbę wójta Krzysztofa Kamieniaka, Rada Gminy Szczerców przegłosowała stanowisko w sprawie zgody na partycypowanie Gminy w kosztach instalacji przyłączy gazowych w domach mieszkańców naszej gminy – mowa o tych osobach, które zgłoszą chęć podłączenia się do budowanej przez Polską Spółkę Gazownictwa sieci gazowej.

Rada Gminy wyraziła taką wolę, choć nie wszyscy Radni opowiedzieli się za taką formą pomocy dla mieszkańców.

Za przedstawioną propozycją głosowali Zdzisław Śnieg, Jan Wlazłowski, Bohdan Materac, Teresa Pabiś, Dorota Włodarczyk, Karol Kucharski, Barbara Szczepanik, Monika Wyszatycka,  Wojciech Pacholak oraz Krzysztof Drzazga.

Programu wypłacenia dopłat dla mieszkańców nie poparli Andrzej Kazimierczak, Zbigniew Szcześniak, Izabela Brożyna oraz Zenon Pietrzyk.

głosowanie za

Przeczytaj również