Sobota na Jarmarku

Znakomita frekwencja, przepyszne dania i duży wybór świątecznych ozdób – tak w skrócie opisać można Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbył się w hali sportowej przy szczercowskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Organizatorzy zadbali o ciekawą ofertę dla dorosłych i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.

Było smacznie, kolorowo i świątecznie – podkreślali zgodnie wszyscy uczestnicy sobotniego wydarzenia. Impreza, wzorem organizowanego w tym roku Jarmarku Wielkanocnego, rozpoczęła się od konkursowej rywalizacji naszych sołectw, stowarzyszeń i zaproszonych gości. Bożonarodzeniowe i wigilijne potrawy przygotowało aż jedenaście ekip, a każda z nich wspięła się na wyżyny kucharskiego kunsztu. Nie zabrakło więc pierogów, choć już mnogość proponowanych w nich farszów przyprawiała o zawrót głowy, były też śledzie pod różnymi „pierzynkami” oraz kapusta z grochem. Cieszyły oko słodkości, wśród których królował mak, orzechy i bakalie. Jeśli choć niewielką część serwowanych na Jarmarku potraw przeniosą mieszkańcy jako inspirację swoich wigilijnych stołów, to Święta w całej Gminie Szczerców będą wyjątkowe. Werdykt konkursowego jury musiał więc być tylko jeden – wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali równorzędnymi nagrodami. Nieco inaczej podeszli do kulinarnych popisów sami mieszkańcy, wskazując w głosowaniu swoich faworytów. Po zliczeniu głosów okazało się, że zwycięzcą tegorocznego konkursu „Polskie Boże Narodzenie – jedna tradycja, różne smaki” zostało Stowarzyszenie „Na Skrzydłach Marzeń”, wyprzedzając Sołectwo Osiny i Sołectwo Niwy.

– Cieszymy się nie tylko z wygranej – mówiła Anna Kamieniak, prezes Stowarzyszenia – ale i z tego, że mieszkańcy Gminy tak licznie odwiedzili organizowany po raz pierwszy w Szczercowie Jarmark Bożonarodzeniowy. Dla każdego z nas to wyjątkowy czas, a takie spotkania pozwalają nie tylko wymienić się pomysłami na wigilijne smakołyki, ale i skorzystać z nowinek, którymi dekorować możemy nasze domy. Czuć tu atmosferę zbliżających się świąt, na które czeka przecież każdy z nas!

O świąteczny nastrój zadbał łódzki zespół SUBITO, który przygotował zbiór bożonarodzeniowych utworów. Ponadto odwiedzający Jarmark mogli skorzystać z bogatej oferty rękodzieła, wśród którego dominowały świąteczne ozdoby. Były też stoiska z miodem i nalewkami, a dla najmłodszych przygotowano warsztaty pieczenia pierników. Mali cukiernicy pod okiem fachowców przygotowywali piernikowe wypieki, które następnie można było fantazyjnie udekorować. Sporą atrakcją była też wizyta prawdziwego Mikołaja, z którym każdy chętny mógł sobie zrobić zdjęcie. W tym miejscu chcielibyśmy kategorycznie zdementować plotkę, że obecny na Jarmarku Mikołaj był przebranym strażakiem z OSP Szczerców – nic nam o tym nie wiadomo i nadal podtrzymywać będziemy tezę, że był to oryginał prosto z Laponii. Tak czy inaczej, do Mikołaja ustawiała się długa kolejka, a pamiątkowe zdjęcia drukowane były na poczekaniu dzięki uprzejmości pana Dariusza Gibasa. Dla tych, których nie satysfakcjonowała wizyta naszego Mikołaja organizatorzy otworzyli Biuro Św. Mikołaja, w którym można było napisać list z dokładną listą oczekiwanych prezentów. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że trafią one pod właściwy adres!

Po więcej zdjęć zapraszamy na nasz profil na Facebooku! – kliknij TUTAJ

 

 

 

 

 

Przeczytaj również