Rekordowa „Polska Biega”!

Rekordowa „Polska Biega”!

W weekend 20-22 maja w całej Polsce odbywały się różnego rodzaju biegi w ramach XII akcji „Polska biega”.Rekordowa „Polska Biega”!
W weekend 20-22 maja w całej Polsce odbywały się różnego rodzaju biegi w ramach XII akcji „Polska biega”.

W weekend 20-22 maja w całej Polsce odbywały się różnego rodzaju biegi w ramach XII akcji „Polska biega”. Do zawodów propagujących zdrowy styl życia i aktywność fizyczną po raz VIII przyłączyła się Gmina Szczerców. Nasze akcja odbyła się w sobotę 21 maja i okazała się rekordowa pod względem liczby uczestników. W 12-stu przygotowanych biegach na różnych dystansach wzięło udział ok. 420 osób!
Po otwarciu zawodów przez Wójta Krzysztofa Kamieniaka jako pierwsza na starcie stanęła najliczniejsza tego dnia grupa biegaczy w wieku przedszkolnym. Następnie odbywały się biegi dla dzieci ze szkół podstawowych, a później trzy biegi w terenie – dla gimnazjalistów, bieg rekreacyjny i bieg główny na 5 km.

WYNIKI BIEGÓW:

BIEGI PRZEDSZKOLAKÓW
Rocznik 2011 i młodsi – 50 m
chłopcy:
I miejsce: Igor Balcerzak – Chabielice
II miejsce: Jakub Matuszak – Szczerców
III miejsce: Wiktor Drzazga – Stanisławów Pierwszy
dziewczynki:
I miejsce: Maja Wysocka – Szczerców
II miejsce: Kalina Andrzejczyk – Szczerców
III miejsce: Alicja Gajda – Szczercowska Wieś, Patrycja Rusek – Magdalenów

04

Rocznik 2010 i młodsi – 70 m
chłopcy:
I miejsce: Igor Kieruzel – Szczerców
II miejsce: Piotr Sic – Kawalce
III miejsce: Miłosz Małecki – Trakt Puszczański
dziewczynki:
I miejsce: Lena Limanowska – Szczerców
II miejsce: Liliana Smolarek – Szczerców
III miejsce: Lena Dyła – Kieruzele

30

BIEGI UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Rocznik 2009 – 100 m

chłopcy:
I miejsce: Łukasz Stępień – Stanisławów Pierwszy
II miejsce: Franciszek Pobudejski – Dubie
III miejsce: Aleksander Tuliszka – Szczerców
dziewczynki:
I miejsce: Maja Lipińska – Trakt Puszczański
II miejsce: Lena Stanisławska – Lubiec
III miejsce: Natalia Małecka – Trakt Puszczański

32

Rocznik 2008 – 200 m
chłopcy:
I miejsce: Alan Kotas – Lubiec
II miejsce: Oskar Domański – Dubie
III miejsce: Jakub Ryżykowski – Podwódka
dziewczynki:
I miejsce: Weronika Chudzik – Podklucze
II miejsce: Zuzanna Malinowska – Szczerców
III miejsce: Kamila Brzozowska – Szczerców

37

Rocznik 2007 – 300 m
chłopcy:
I miejsce: Kamil Cierlaczyk – Szczerców
II miejsce: Wiktor Maksymowicz – Kościuszki
III miejsce: Mateusz Langkamer – Szczerców
dziewczynki:
I miejsce: Alicja Wieczorek – Szczercowska Wieś
II miejsce: Anna Stępień – Stanisławów Pierwszy
III miejsce: Maja Skiberowska – Chabielice Kolonia

38

Rocznik 2006 – 400 m
chłopcy:
I miejsce: Kacper Kołodziejczyk – Lubiec
II miejsce: Mateusz Kamieniak – Szczerców
III miejsce: Mateusz Trzciński – Kościuszki
dziewczynki:
I miejsce: Natalia Stępień – Osiny
II miejsce: Natalia Ryplewicz – Osiny
III miejsce: Patrycja Swędrak – Zagadki, Małgorzata Rogalewicz – Kościuszki

49

Rocznik 2005 – 500 m
chłopcy:
I miejsce: Jan Soboń – Trakt Puszczański
II miejsce: Eryk Frąckiewicz – Trakt Puszczański
III miejsce: Maciej Szcześniak – Chabielice
dziewczynki:
I miejsce: Aleksandra Więcławska – Kozłówki
II miejsce: Kinga Cyran – Szczerców
III miejsce: Paulina Dłużak – Kościuszki

51

Rocznik 2004 – 600 m
chłopcy:
I miejsce: Wiktor Dąbrówka – Bełchatów
II miejsce: Wiktor Koćmierowski – Zagrodniki
III miejsce: Mikołaj Brzozowski – Szczerców
dziewczynki:
I miejsce: Wiktoria Wiśniewska – Szczerców
II miejsce: Angelika Gruszczyńska – Stanisławów Pierwszy
III miejsce: Ameliia Buś – Szczerców

16

Rocznik 2003 – 800 m
chłopcy:
I miejsce: Damian Nieborak – Trakt Puszczański
II miejsce: Michał Tomczak – Magdalenów
III miejsce: Mikołaj Papuga – Rusiec
dziewczynki:
I miejsce: Klaudia Pietrzyk – Stanisławów Pierwszy
II miejsce: Maria Grenda – Wola Wiązowa
III miejsce: Natalia Malinowska – Szczerców

61

BIEG UCZNIÓW GIMNAZJUM Rocznik 1999-2001 – ok. 1500 m
chłopcy:
I miejsce: Wiktor Janas – Szczerców
II miejsce: Mateusz Szcześniak – Chabielice
III miejsce: Robert Maksymowicz – Kościuszki
dziewczynki:
I miejsce: Martyna Mielczarek – Janówka
II miejsce: Karolina Barasińska – Szczerców
III miejsce: Aleksandra Peczka – Szczerców

67

BIEG REKREACYJNY – ok. 1500 m
mężczyźni:
I miejsce: Marcin Andrzejczyk – Szczerców
II miejsce: Patryk Majchrzak – Szczerców
III miejsce: Daniel Olczak – Dubie
kobiety:
I miejsce: Anna Majchrzak – Kolonia Szczercowska
II miejsce: Kornelia Strzelczyk – Szczerców
III miejsce: Katarzyna Olczak – Dubie

70

BIEG GŁÓWNY kategoria open – ok. 5000 m
mężczyźni:
I miejsce: Marek Kamiński – Chabielice
II miejsce: Kamil Wawszczak – Szczerców
III miejsce: Marcin Felisiak – Bełchatów
kobiety:
I miejsce: Agata Pęciak – Szczerców
II miejsce: Agnieszka Bębnowska – Załuże
III miejsce: Renata Olejnik – Kozłówki

92

Po zakończonych biegach wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz gadżety reklamowe promujące Gminę Szczerców. Liczba ponad 400-stu aktywnych uczestników mówi sama za siebie i mamy nadzieję, że w przyszłym roku na starcie odliczy się jeszcze więcej biegaczy.

11

Podziękowania dla Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie finansowe imprezy oraz Dyrektorowi SPZOZ w Szczercowie oraz paniom pielęgniarkom: Zofii Stanisławskiej i Teresy Wysockiej za zapewnienie opieki medycznej zawodów.
Organizatorem akcji był Urząd Gminy w Szczercowie przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury.
(JP)

Przeczytaj również