Pochwal się swoją posesją

Trwa konkurs na najpiękniejszą posesję powiatu bełchatowskiego -na laureatów czekają wartościowe nagrody. Organizatorem zabawy jest bełchatowskie starostwo, a partneruje mu  w tej inicjatywie jedna z sieci handlowych.

– Posesje i przydomowe ogródki tworzą ogólny wizerunek miejsca, w którym mieszkamy. Zachęcam, by o nie dbać i pochwalić się tym. Nasi mieszkańcy naprawdę mają wiele wyobraźni i kreatywności i chcemy to pokazać oraz nagrodzić – mówi Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski.

Prawo zgłoszenia posesji na konkurs ma jej właściciel lub współwłaściciel. Wystarczy do 31 lipca przesłać zgłoszenie do Starostwa Powiatowego (ul. Pabianicka 34, 97-400 Bełchatów).

Karta zgłoszenia posesji jest załącznikiem do regulaminu konkursu. W sierpniu komisja konkursowa zwizytuje posesje i oceni to, co widać z przysłowiowej drogi, wg takich kryteriów, jak: dbałość o ład przestrzenny posesji, wygląd i ogólne wrażenie, pomysłowość i zastosowanie nowatorskich rozwiązań, wkomponowanie posesji w krajobraz miejsca, czystość i estetyka na posesji, zagospodarowanie i utrzymanie zieleni, w tym różnorodność kwiatów, krzewów i drzew, rozwiązania ekologiczne.

Wyniki rywalizacji poznamy we wrześniu. Za miejsce pierwsze nagrodą jest bon o wartości 2 tys. zł, za drugie bon 1 tys. zł, a za trzecie bon 500 zł.

 

Regulamin konkursu dostępny na:
http://www.powiat-belchatowski.pl/…/wybieramy-najpiekniejsz…

 

plakat_powiat

Przeczytaj również