Pierwszoklasiści z „energetycznymi tornistrami” od PGE

Choć do pierwszego dzwonka w nowym roku szkolnym jeszcze kilka dni, to w gminie Szczerców mamy grupkę dzieci, które do rozpoczęcia nauki są już przygotowane. Wszystko za sprawą kolejnej edycji akcji „Energetyczny tornister”, prowadzonej przez koncern PGE.

Przypomnijmy – ze szkolną wyprawką przedstawiciele polskiego giganta energetycznego zawitali do nas po raz pierwszy rok temu. Akcja pomocowa „Energetyczny tornister” to partnerski program Fundacji PGE i spółek: PGE Dystrybucja, PGE EJ1, PGE GiEK, PGE Systemy. Jest to kontynuacja prowadzonej od kilkunastu lat akcji łódzkich energetyków i polega na obdarowaniu uczniów pierwszych klas wyprawkami szkolnymi.

Zasada jest prosta  – przy współpracy z lokalnymi ośrodkami pomocy społecznej wybierane są potrzebujące rodziny. Pierwszoklasiści z tych rodzin otrzymują piękne plecaki z wyprawką szkolną. W tornistrach znajdują się najpotrzebniejsze przybory szkolne, m.in. zeszyty, piórniki, kredki, farby, pędzelki, kolorowy papier i plastelina.

Dzięki temu najmłodsi swoją przygodę ze szkołą rozpoczynają pełni pozytywnej energii. Z tej formy pomocy w gminie Szczerców skorzystać w tym roku mogło siedmioro pierwszoklasistów.

 

 

Przeczytaj również