Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada obchodzić będziemy 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Szczerców do udziału w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

? godz.  10.00  Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w Kościele Parafialnym w Szczercowie , a następnie złożenie kwiatów w miejscach pamięci narodowej: pod pomnikiem żołnierzy września 1939 ?obrońców Szczercowa i Ojczyzny  na pl. św. Floriana i pod pomnikiem poległych za wolność Ojczyzny mieszkańców Szczercowa na ul. 3 Maja w Szczercowie.

? godz. 12.00 Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w Kościele Parafialnym w Chabielicach, a następnie złożenie kwiatów pod pomnikiem mieszkańców Chabielic i okolic poległych w obronie Ojczyzny.

? godz.14.00 Złożenie kwiatów w miejscu pamięci narodowej w okolicach Lubca przy mogile Polaków bestialsko rozstrzelanych przez gestapo oraz przy obelisku poświęconym żołnierzom 83 Pułku Piechoty 30 Poleskiej Dywizji ze składu Armii ?Łódź? w Magdalenowie.

Przeczytaj również