Kociszew przed Magdalenowem, ale obie drużyny z awansem!

W Szczercowie w sobotę odbył się Powiatowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn OSP. Do zawodów przystąpiło 7 zespołów, reprezentujących jednostki z Grocholic oraz gmin Bełchatów (Łękawa), Kluki, Drużbice (Wadlew), Rusiec (Wola Wiązowa), Szczerców (Magdalenów) i Zelów (Kociszew).

Rywalizujące zespoły podzielono na dwie grupy, mecze rozgrywano po 15, a następnie po 10 minut. Zwycięzcy oraz wiceliderzy grup toczyli bój o miejsca finałowe.
I tak w meczu o trzecie miejsce rywalizować miała Łękawa z Wadlewem, ale drużyna z gminy Bełchatów nie stawiła się na boisku i ukarana została walkowerem – na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci gminy Drużbice.

W finale obejrzeć mogliśmy pasjonujący mecz pomiędzy OSP Magdalenów a OSP Kociszew, w którym po wyrównanej walce zwyciężyli goście z Kociszewa, wykorzystując dekoncentrację gospodarzy w ostatnich minutach spotkania. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-1, co premiuje Kociszew do startu w zaplanowanych za dwa tygodnie zawodach na szczeblu wojewódzkim.
W turnieju tym, korzystając z prawa przysługującego gospodarzom, wystąpią też druhowie z OSP Magdalenów, więc już teraz zapraszamy do kibicowania – impreza ta odbędzie się 29 lutego, a mecze rozgrywane będą w obu szczercowskich halach.

Najlepszym bramkarzem zawodów uznano Damiana Wszelakiego, golkipera broniącego bramki Kociszewa, zaś jego kolega z zespołu, Jakub Sęczkowski wróci do domu z tytułem najlepszego strzelca.
Impreza odbyła się przy wsparciu finansowym Starosty Powiatu Bełchatowskiego oraz Wójta Gminy Szczerców.