Karta Dużej Rodziny – do końca roku domówisz bezpłatnie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczercowie informuje o możliwości domówienia elektronicznej wersji Karty Dużej Rodziny. Do końca 2019 r. można to zrobić bezpłatnie.

O elektroniczną wersję dokumentu mogą ubiegać się osoby, które o Kartę Dużej Rodziny zawnioskowały przed 1 stycznia 2018 r. Po nowym roku za elektroniczną wersję karty trzeba będzie zapłacić.

Osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny, o którą zawnioskowały przed 1 stycznia 2018 r., do końca tego roku mogą bezpłatnie domówić drugą, elektroniczną formę tej Karty. Później będzie się to wiązało z opłatą 9,21 zł. W przypadku wnioskowania o duplikat karty również warto zaznaczyć obie formy karty, niezależnie od tego, jaką formę KDR miał wcześniej jej posiadacz. Wnioskodawca poniesie jedynie opłatę za duplikat – 9,56 zł, tak samo, jak w przypadku wnioskowania o tylko jedną formę karty.

Karta Dużej Rodziny to bogaty system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. To zniżki m.in. na przejazdy kolejowe, darmowe wstępy do parków narodowych, niższe opłaty paszportowe, a także zniżki na zakup żywności, ubrań, obuwia, kosmetyków, książek czy paliwa.

 

Przeczytaj również