Jedenastolatek wygrywa Mistrzostwa Szachowe!

W sobotę 14 grudnia odbyły się IX Otwarte Mistrzostwa Szachowe o Puchar Wójta Gminy Szczerców. Do rywalizacji o tytuł mistrza naszej gminy przystąpiło 30 szachistów.  Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, czas gry na zawodnika 10 minut.

IMG-20191216-WA0003

W kategorii open zwyciężył 11-stoletni Piotr Stępiński z Bełchatowa, II miejsce zajął Piotr Zięba z Gorzkowic, a III-cie Karol Zywert, też z Gorzkowic. Spośród uczestników do lat 14-stu zwyciężył Piotr Stępiński, na miejscu II uplasował się Piotr Chybalski, a najniższy stopień podium wywalczył Jakub Radecki.

DSCN0556

Piotr Stępiński – zwycięzca kategorii open i kategorii do lat 14-stu

W kategorii przeznaczonej dla zawodników z terenu gminy Szczerców zwyciężył Andrzej Wroński, wyprzedzając  Piotra Piotrowskiego (II miejsce) i Kazimierza Piotrowskiego (III miejsce). W klasyfikacji open nasz najlepszy zawodnik zajął VII miejsce.

DSCN0553

Andrzej Wroński – zwycięzca kategorii Gmina Szczerców

Najlepszą zawodniczką turnieju została Kinga Mika z Gorzkowic.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi, które wręczyła Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu – Dorota Włodarczyk.