IV Forum Gospodarcze i Firma na Medal

Aż trzy firmy z Gminy Szczerców wzięły udział w konkursie Firma na Medal, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie oraz Regionalną Izbę Gospodarczą.
O zaszczytny tytuł w kategorii firm rodzinnych ubiegał się Andrzej Kowalski, prowadzący w Szczercowie zakład zegarmistrzowski. Zakład, jako jedyny na terenie gminy Szczerców, prowadzi działalność typową dla swojego profilu. Od 1962 r. przechodzi „z ojca na syna”, świadczy usługi dla mieszkańców całego powiatu bełchatowskiego w zakresie renowacji antyków, naprawy zegarków, biżuterii.
W kategorii firm zatrudniających do 50 osób naszym przedstawicielem był Łukasz Pietras, właściciel INFOGLOB SECURITY SYSTEM – usługi telekomunikacyjne i monitoringowe. Firma koncentruje się na działalności usługowo – handlowej, ukierunkowanej dwutorowo: a) dostawa usług technologii telekomunikacyjnych (dostęp do Internetu, transmisje danych, budowa sieci VPN, budowa i utrzymanie IT sieci firmowych oraz sieci miejskich); b) usługi związane z systemami zabezpieczeń mienia (nowoczesne systemy monitoringu wizyjnego i powiadamiania).
W kategorii firm zatrudniających powyżej 50 osób po raz kolejny startowała Rolniczo Pracownicza Spółdzielnia Mleczarska. Główna działalność firmy to skup i przetwórstwo mleka, produkcja artykułów nabiałowych: mleka, twarogów, masła śmietankowego, kefiru, jogurtu, maślanki, gomółki. Sprzedaż odbywa się na terenie woj. łódzkiego, dolnośląskiego, mazowieckiego. Warto podkreślić, że jest to jedyny zakład przetwórstwa mleka w powiecie bełchatowskim.

I to właśnie nasza mleczarnia może po dzisiejszym konkursie pochwalić się nagrodą specjalną; nie udało nam się zdobyć wyróżnień w pozostałych kategoriach.

Konkurs Firma na medal jest elementem IV Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego, w którym udział zadeklarowało 250 osób. To przede wszystkim przedsiębiorcy i samorządowcy z regionu.
Gospodarzami forum są Starostwo Powiatowe w Bełchatowie oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Bełchatowie.

Przeczytaj również