400 osób wzięło udział w akcji Gmina Szczerców biega

DSCN9498

Na ten dzień czekaliśmy z niepokojem – kapryśna aura okazała się jednak łaskawa dla miłośników biegania i cała Gmina Szczerców mogła sobotnie przedpołudnie spędzić aktywnie.

Po raz 10 na stadionie przy ulicy Rzecznej zebrali się zarówno doświadczeni biegacze, jak i spora grupa amatorów – łączyło ich jedno – wielka chęć zmierzenia się z dystansem i innymi zawodnikami.
A biegaczy na startowe listy wpisało się około 400; wszyscy oni rywalizować mogli na dogodnych dla siebie odległościach i w swoich grupach wiekowych. Największą popularnością cieszyły się te najmłodsze – biegi przedszkolaków wywoływały wiele emocji i gromadziły tłumy dopingujących. Nie inaczej było u gimnazjalistów oraz w starszych kategoriach, gdzie oprócz zapału trzeba się było też wykazać techniką biegu i myśleniem strategicznym – zwłaszcza przy dłuższych dystansach.
Na wszystkich zawodników czekały medale, nagrody, owoce i posiłki regeneracyjne. Organizatorzy zadbali też o napoje i słodkie batony, które miały za zadanie pomóc w zregenerowaniu sił. Sobotnia impreza odbyła się już po raz dziesiąty; co roku zyskuje nowych zwolenników i poszerza grono uczestników. Warto podkreślić, że to jedna z niewielu imprez biegowych w regionie, w której udział jest całkowicie bezpłatny i nie wiąże się z koniecznością opłaty „startowego”.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc: Sylwii Łuźniak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie (rozgrzewka), GOK , dyrekcji oraz nauczycielom wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Szczercowie, pracownikom SPZOZ w Szczercowie za bezpłatną opiekę medyczną, a także paniom kucharkom za przepyszny posiłek, serwowany uczestnikom biegów.

 

WYNIKI BIEGÓW:
Rocznik 2014 i mł. 50 m
chłopcy:
I miejsce: Wojciech Irzykowski – Ścichawa
II miejsce: Filip Sobala – Bełchatów
III miejsce: Oskar Sakrajda – Szczerców
dziewczynki:
I miejsce: Buszek Natasza – Chociw
II miejsce: Różańska Martyna -Podżar
III miejsce: Kulka Ewa – Zelów

 

Rocznik 2013 50 m
chłopcy:
I miejsce: Bartosz Maskulak – Szczerców
II miejsce: Paweł Maciejewski – Niwy
III miejsce: Kacper Pietraszkiewicz – Kościuszki
dziewczynki:
I miejsce: Sylwia Wojcieszek
II miejsce: Oliwia  Studzińska -Załuże
III miejsce: Blanka Beśka – Kieruzele

 

Rocznik 2012 70 m
chłopcy:
I miejsce: Oliwier Beśka – Szczerców
II miejsce: Marcin Mąkosa – Szczerców
III miejsce: Dominik Pokorski – Szczerców
dziewczynki:
I miejsce: Zofia Bogunia – Załuże
II miejsce: Julia Stykała -Szczerców
III miejsce: Maja Klej – Grudna

 

Rocznik 2011 100 m
chłopcy:
I miejsce: Jakub Matuszak – Szczerców
II miejsce: Kacper Włodarczyk – Szczerców
III miejsce: Krystian Kieruzel – Szczerców
dziewczynki:
I miejsce: Patrycja Rusek – Magdalenów
II miejsce: Maja Wysocka – Szczerców
III miejsce: Nikola Godek – Chabielice

 

Rocznik 2010 200 m
chłopcy:
I miejsce: Krzysztof Bednarkiewicz – Szczerców
II miejsce: Igor Kieruzel – Szczerców
III miejsce: Oliwier Gościński – Załuże
dziewczynki:
I miejsce: Lena Limanowska – Szczerców
II miejsce: Amelia Mesjasz – Trakt Puszczański
III miejsce: Blanka Stępień – Szczerców

 

Rocznik 2009 300 m
chłopcy:
I miejsce: Igor Gryś – Szczerców
II miejsce: Kacper Stawowczyk – Załuże
III miejsce: Łukasz Stępień – Stanisławów I
dziewczynki:
I miejsce: Maja Lipińska – Trakt Puszczański
II miejsce: Lena Bębnowska – Załuże
III miejsce: Ewa Buś – Szczerców

 

Rocznik 2008 400 m
chłopcy:
I miejsce: Alan Kotas – Lubiec
II miejsce: Tobiasz Łyczywek – Rudzisko

III miejsce: Jakub Mielczarek – Marcelów
dziewczynki:
I miejsce: Zuzanna Malinowska – Szczerców
II miejsce: Natalia Domańska – Kozłówki

III miejsce: Nikola Lepla – Kol. Szczercowska

 

Rocznik 2007 500 m
chłopcy:
I miejsce: Julian Irzykowski – Ścichawa
II miejsce: Kamil Sakrajda – Szczerców
III miejsce: Igor Jędraszek – Tatar
dziewczynki:
I miejsce: Alicja Wieczorek – Szczercowska Wieś
II miejsce: Zofia Sztuk – Szczerców, Patrycja Stępień – Kościuszki
III miejsce: Izabela  Mikulska – Szczerców

 

Rocznik 2006 600 m
chłopcy:
I miejsce: Mateusz Kamieniak – Szczerców

II miejsce: Maciek Olczak – Szczerców
III miejsce: Mikołaj Domański – Kozłówki
dziewczynki:
I miejsce: Karolina Kowalska – Szczerców
II miejsce: Amelia Hofman – Dubie
III miejsce: Kinga Włodarczyk – Szczerców

 

Rocznik 2005 800 m
chłopcy:
I miejsce: Filip Beśka – Kieruzele
II miejsce: Eryk Frąckiewicz – Szczerców

III miejsce: Bartosz Strzelczyk – Szczerców
dziewczynki:
I miejsce: Milena Belica – Szczerców
II miejsce: Kinga Cyran – Szczerców
III miejsce: Paulina Dłużak – Kościuszki

 

Rocznik 2002-2004 1500 m
chłopcy:
I miejsce: Michał Tomczak – Magdalenów
II miejsce: Arkadiusz Ciechalski – Szczerców
III miejsce: Artur Król – Niwy
dziewczynki:
I miejsce:  Klaudia Pietrzyk – Stanisławów I
II miejsce: Angelika Gruszczyńska – Stanisławów I
III miejsce: Natalia Malinowska – Szczerców

 

BIEG REKREACYJNY 1500 m
mężczyźni:
I miejsce: Arkadiusz Pabiszak – Osiny
II miejsce: Paweł Bogusławski, Wiesław Czaja – Szczerców
kobiety:
I miejsce: Kornelia Strzelczyk – Szczerców
II miejsce: Anna Krawczyńska – Podklucze
III miejsce: Agnieszka Cywińska – Szczerców

 

BIEG GŁÓWNY kategoria open 5000 m
mężczyźni:
I miejsce: Marek Kamiński – Chabielice
II miejsce: Ariel Ryżykowski – Podwódka
III miejsce: Jarosław Piotrowski – Szczerców
kobiety:
I miejsce: Agnieszka Bębnowska – Załuże
II miejsce: Renata Olejnik – Kozłówki
III miejsce: Mariola Kęsy Szczerców

 

 

 

Przeczytaj również