Gmina Szczerców na Dożynkach Powiatowych

Gmina Szczerców na Dożynkach Powiatowych

4 września w Wadlewie odbyły się Dożynki Powiatu Bełchatowskiego, które patronatem narodowym objął Prezydent RP Andrzej Duda. W rolniczym święcie udział wzięła delegacja Gminy Szczerców na czele z Wójtem Krzysztofem Kamieniakiem.

01

W dziękczynnej Mszy św. i tradycyjnym obrzędzie dożynkowym Gminę Szczerców reprezentowały panie sprawujące funkcję sołtysa w sołectwach: Brzezie- Katarzyna Rzepkowska, Podklucze-Ewa Pabich, Magdalenów- Iwona Domańska i Kuźnica Lubiecka- Joanna Lisiecka. Zachwyt wśród uczestników Dożynek Powiatowych wzbudził zaprezentowany przez delegacje naszej gminy przepiękny wieniec przedstawiający Jana Pawła II, wykonany przez mieszkańców sołectwa Brzezie.

03

 

Na Dożynkach Powiatowych nie mogło zabraknąć również stoiska Gminy Szczerców, które tym razem przygotowało Chabielskie Stowarzyszenie ?Pozytywnie Zakręcone?. Podczas imprezy gospodynie z Chabielic częstowały lokalnymi przysmakami m.in. wiejskim chlebem z gzicą, rozmaitymi mięsiwami i przepysznymi ciastami.    Podczas uroczystości okolicznościowymi statuetkami uhonorowani zostali wyróżniający się rolnicy z terenu powiatu bełchatowskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się mieszkańcy Gminy Szczerców -Katarzyna Rzepkowska z Brzezia i Krzysztof Pędziwiatr z Janówki.

13

Uroczystościom dożynkowym towarzyszyło wiele atrakcji m.in pokaz przygotowany przez Komendę Powiatową Policji w Bełchatowie, występy zespołów folklorystycznych oraz koncerty, gwiazdą imprezy był popularny zespół disco polo Akcent.

Przeczytaj również