FC Łomot Mistrzem Gminy Szczerców, Lubiec zawstydził ligowców…

Ostatecznie 19 drużyn wzięło udział w niedzielnych Mistrzostwach Gminy Szczerców w halową piłkę nożną w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Otwarcia zawodów dokonał wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak, a chwilę później każda z ekip przekazała po 100 zł do puszki wolontariuszom, by wesprzeć akcję WOŚP, której tegorocznym celem jest zbieranie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Rozgrywki toczyły się w dwóch szczercowskich halach, w których rywalizowały po dwie grupy. Awans do ćwierćfinałów uzyskały po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup:

Gr. A – Zdunia Stars i Som Gorsi
Gr. B- Drugie Dno i Wyrewolwerowani Rewolwerowcy
Gr. C – FC Łomot i FC Lubiec
Gr. D  – FC Turbulencje i Grube Lolo
W spotkaniach ćwierćfinałowych dość niespodziewanie odpadł obrońca tytułu – Drugie Dno z gminy Zelów, który przegrał z zespołem Som Gorsi. Drugi ubiegłoroczny finalista – Wyrewolwerowani Rewolwerowcy też pożegnał się na tym etapie z turniejem przegrywając z zespołem ze Zduńskiej Woli. W pozostałych meczach o awansie decydowały rzuty karne, które na swoją korzyść rozstrzygnęła ekipa FC Łomot i drużyna FC Lubiec.

DSCN9089
Ćwierćfinały:
Zdunia Stars – Wyrewolwerowani Rewolwerowcy 2:0
Drugie Dno – Som Gorsi 0:1
FC Łomot – Grube Lolo 1:1, karne 3:2
FC Turbulencje – FC Lubiec 2:2, karne 1:3

W meczach półfinałowych Zdunia Stars tracąc bramkę na 2:2 w ostatnich sekundach meczu przegrała w rzutach karnych z FC Łomot 2:3. W drugim półfinale zespół z Lubca również strzelił gola w ostatniej akcji meczu na 1:1 i rozstrzygnął na swoją korzyść karne 2:1, niespodziewanie awansując do finału.

Półfinały:
FC Łomot – Zdunia Stars 2:2, karne 3:2
FC Lubiec – Som Gorsi  1:1, karne 2:1

W meczach finałowych obyło się już bez niespodzianek. Zduńskowolanie wygrali 4:0, a FC Łomot 3:1.

o III miejsce:
Zdunia Stars – Som Gorsi 4:0
o I miejsce:
FC Łomot – FC Lubiec 3:1

Udział w finale drużyny FC Lubiec można uznać za olbrzymią sensację,  gdyż jest to typowo amatorski zespół, który w tym turnieju okazał się lepszy od drużyn składających się z zawodników B klasy, A klasy, okręgówki, a nawet IV –to ligowców…

Najlepszym strzelcem turnieju został Dawid Miedwiedwiew (FC Łomot) – 8 goli, najlepszym bramkarzem Piotr Szataniak (FC Lubiec), a najlepszym zawodnikiem Dawid Kęsy (Som Gorsi).

Puchary i nagrody indywidualne wręczyła Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu p. Dorota Włodarczyk.
DSCN9125Zwycięzcy grali w składzie: FC Łomot –  Rzepkowski Mateusz, Rośniak Kamil, Miedwiedw Dawid, Miedwiedwiew Maciej, Sęczkowski Jakub, Domin Bartłomiej, Napieraj Bartosz.

DSCN9127

FC Lubiec: Piotr Szataniak, Piotr Kędziak, Wiktor Stanisławski, Tomasz Kaźmierczak, Adam Storczyk, Marcin Rosiak, Szymon Stanisławski, Paweł Cimcioch, Kamil Wawszczak.

wynik gr. A,B
Wyniki gr. C,D
(JP)

Przeczytaj również