Choinka noworoczna połączona z obchodami Dnia Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Osinach

Dzięki wspólnemu wysiłkowi uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników obsługi miała miejsce jedna z ważniejszych uroczystości dla społeczności Szkoły Podstawowej w Osinach – noworoczna choinka. Odbyła się ona nie w szkole, lecz w nowej sali OSP w Osinach i była połączona z obchodami Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Wolny wstęp sprawił, że przybyło wielu mieszkańców, ale także rodziny z małymi dziećmi spoza Osin.

Po krótkim przemówieniu wygłoszonym przez panią dyrektor Reginę Kucharską na pięknie udekorowanej scenie pojawili się aktorzy – przedszkolaki i uczniowie. Widzowie mogli obejrzeć różnorodny program artystyczny oraz podziwiać piękne kostiumy występujących.

Prawie dwugodzinny występ stanowiły piosenki, wiersze, skecze, układy taneczne i gimnastyczne oraz inscenizacje. Tematyka programu skupiała się najpierw wokół treści świąteczno – karnawałowych, następnie dotyczyła tematyki szkolnej, by w drugiej części skoncentrować się na uczczeniu Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci dedykowały wszystkim obecnym na widowni babciom i dziadkom piękne wiersze i piosenki, składały podziękowania i miłe życzenia. Wnuczki i wnukowie zaśpiewali im: „Sto lat”. Na koniec wraz z życzeniami uczniowie ofiarowali swoim babciom i dziadkom, którzy byli obecni na szkolnej choince, własnoręcznie wykonane serduszka. Moment ten okazał się bardzo wzruszający i wiele babć i dziadków nie kryło łez.

Na sali pojawił się Mikołaj z workiem prezentów i od razu podbił serca dzieci, które otoczyły go na scenie. Drugą część uroczystości stanowiła zabawa przy muzyce z wodzirejem. Dzieci, a także nauczyciele, chętnie włączali się do wspólnej zabawy.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób uroczystość niewątpliwie zaliczyć można do bardzo udanych.

 

 

 

Przeczytaj również