16 mieszkańców naszej gminy bierze udział w Warsztatach Terapii Zajęciowej

Tuż przed świętami rozpoczęła się realizacja warsztatów terapii zajęciowej, jakie szczercowskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” prowadzi w Dąbrowie Rusieckiej. Zajęcia odbywają się w budynku współdzielonym z obecnym tu od lat Domem Dziecka.

Dziś podopiecznych „Kuźni Życzliwości” odwiedził wójt Krzysztof Kamieniak, przewodnicząca Rady Gminy Barbara Szczepanik oraz przewodniczący Komisji Budżetu Wojciech Pacholak. Gminna delegacja zapoznała się ze stanem robót adaptacyjnych, poznała też w praktyce plan zajęć, opracowany z myślą o uczestnikach terapii.

Przypomnijmy – gmina Szczerców dofinansowała projekt kwotą 30 tysięcy złotych.  Wraz z dotacją uzyskaną ze Starostwa Powiatowego pieniądze te przeznaczono na niezbędny remont oraz doposażenie obiektu. Podopieczni Stowarzyszenia uzyskają tu fachową opiekę oraz będą mogli skorzystać z zajęć dydaktycznych.

– To bardzo konkretne, potrzebne zajęcia łączące teorię z praktyką – tłumaczy Andrzej Klimas, prezes Stowarzyszenia. – Nasi podopieczni wymagają wskazówek i wiadomości, które zdrowe osoby przyswajają z marszu.

Dlatego na przykład wiosną uruchomiony zostanie ogródek, hodowane w nim w ramach zajęć warzywa posłużą jako produkty w kuchni. To jeden z wielu elementów aktywizacji i zwiększania samodzielności podopiecznych, przekazujących im konkretne wiadomości o życiu codziennym.

W warsztatach bierze udział 30 osób; 16 z nich to mieszkańcy gminy Szczerców. Pozostali pochodzą z Ruśca i Bełchatowa.

 

Przeczytaj również